Podkłady do twarzy: 4 kroki do idealnej cery

Jak mieć piękną cerę niezależnie do sytuacji? Musisz wiedzieć nie tylko, jak dobierać podkład odpowiedni do Twojej cery, ale także poznać kilka trików dotyczących tego kosmetyku do makijażu. Sprawdź.

podkład do twarzy fot. shutterstock.com

Krok 1. Dobierz odpowiedni kosmetyk

Naprawdę rzadko kto może się pochwalić idealną buzią. Cera wrażliwa, naczynkowa i podatna na zaczerwienienia, przesuszona i szara – to jedne z najczęstszych problemów Polek. W takich przypadkach dobry podkład to podstawa. Dlatego opracowałyśmy przewodnik,w  którym podpowiadamy, jak dobrać produkt idealny do Twojej skóry.

Krok 2. Nakładanie

Podkład o płynnej konsystencji najlepiej nakładać palcami lub specjalnym pędzlem. Jeżeli zależy Ci na lepszym kryciu, wybierz podkład kompaktowy i nakładaj go wilgotną gąbką, delikatnie wciskając w skórę twarzy. Natomiast najbardziej higienicznym sposobem nakładania podkładu w sztyfcie jest zeskrobanie pożądanej ilości plastikową szpatułką i nakładanie go palcem.

Krok 3. Efekt maski

Cenisz naturalny wygląd i nie chcesz wyglądać, jakbyś szła na bal maskowy? Zwróć uwagę na kontur twarzy. Nakładając podkład, pamiętaj o dokładnym roztarciu go na linii włosów, w okolicy uszu oraz na żuchwie.

Krok 4. Demakijaż

Nie zapomnij o nim! Pamiętaj, że nawet najlżejszy podkład należy dokładnie zmyć przed snem. Żadna wieczorna pielęgnacja nie spełni swojej roli, jeżeli twarz nie zostanie odpowiednio oczyszczona i przygotowana.

Krok 5. Kolor

Wybierając odcień podkładu, poproś o próbkę produktu i wypróbuj go w naturalnym świetle. Sztuczne oświetlenie w sklepach zwykle przekłamuje kolor.

WH 10/2016

Zobacz również:
REKLAMA