Zapachy na poprawę nastroju

Nerwowy dzień? Brakuje Ci sił, jesteś przygnębiona albo potrzebujesz odprężenia? A może dopadła Cię wiosenna chandra? Te zapachy poprawią Ci nastrój.

zen fot. shutterstock
fot. shutterstock

Gdy na dworze szybko robi się ciemno i zimno, a w dzień brakuje słońca, trudno się dziwić, że Twój nastrój jest do bani. Na szczęście, zmysł powonienia wpływa na nasze samopoczucie. Marta Siembab, senselierka – ekspertka od węchu – doskonale wie, które składniki perfum są dobrymi poprawiaczami humoru. Podzieliła się z nami tą wiedzą.

ZOBACZ TEŻ: Niedoceniana moc ziół

Drzewo Sandałowe

Jest naturalnym środkiem uspokajającym. Niweluje stres i łagodzi napięcie. Działa delikatnie przeciwlękowo, pozwala opanować przykre stany emocjonalne. Zaaplikowany na skórę podczas masażu działa przeciwbólowo i antyzapalnie.

Nazwa: Marc Jacobs, Daisy Anniversary Edition

Cena: 309 ZŁ (50 ML); sephora.pl

Lawenda

Olejek z lawendy ma działanie odprężające i uspokajające. Pomaga wyciszyć się i przygotować do rytuałów związanych z zasypianiem. Sprawia, że łatwiej zapadamy w sen, śpimy głębiej i budzimy się zregenerowani.

Nazwa: Calvin Klein, Obsessed

Cena: 309 ZŁ (50 ML); douglas.pl

Cytrusy

To naturalne antydepresanty. Podnoszą nastrój, jednocześnie rozluźniają i dodają energii. Są niezawodne, jeśli potrzebujesz szybkiego odświeżenia. Olejki cytrusowe są najbardziej wyjątkowe spośród wszystkich pachnących olejków. Obniżają poziom napięcia, jednocześnie nie usypiając.

Nazwa: Lacoste, Pour Femme Legere

Cena: 275 ZŁ (50 ML); douglas.pl

Mięta

Działa jak doping, tylko oczywiście zupełnie legalny. Podnosi wydajność organizmu i zwiększa wytrzymałość. Pobudza, odświeża, energetyzuje. Pozwala ćwiczyć intensywniej i dłużej.

Nazwa: KENZO, L’eau Kenzo Pour Femme

Cena: 249 ZŁ (50 ML); sephora.pl

SPRAWDŹ TEŻ: Wykorzystaj zioła w kuchni

Wanilia

Afrodyzjak z samego serca natury. Rozpala zmysły, tworzy erotyczną, cielesną aurę. Ze względu na zawartość waniliny, substancji znajdującej się także w mleku matki, odpręża i daje poczucie komfortu.

Nazwa: YVES ROCHER, Vanille Noire Secrets d’Essences

Cena: 190 ZŁ (50 ML); yves-rocher.pl

Zobacz również:
REKLAMA