Plastry na pryszcze - jak działają?

Są jak mali, prywatni ochroniarze. Błyskawicznie odpierają napór nieprzyjaciół, którzy próbują atakować Twoją pewność siebie.

plastry na pryszcze fot. Shutterstock

Zbadań przeprowadzonych w roku 2018 wynika, że aż 90% populacji na jakimś etapie swojego życia cierpi z powodu trądziku. Według WHO problem ten dotyka aż 51% kobiet w wieku 20-29 lat i ponad 35% trzydziestolatek. I choć nikt nie twierdzi, że plasterki są remedium na poważne zmiany trądzikowe, mogą być one użytecznym wsparciem w zaleczaniu wyprysków, które dopadły Cię z zaskoczenia. W końcu której z nas nigdy nie wyskoczyła wielka krosta na dzień przed ważnym wydarzeniem? W takich awaryjnych sytuacjach warto mieć je pod ręką.

Plastry na pryszcze przypominają te, którymi leczy się opryszczkę – działają punktowo i zabezpieczają wyprysk przed czynnikami zewnętrznymi. Hydrokoloidowe plasterki wzbogacone są o składniki aktywne – jak niancynamid, kwas salicylowy, bakuchiol czy olejek z drzewa herbacianego. Substancje te działają antybakteryjnie, zmniejszają zaczerwienienie i przyspieszają proces gojenia. Plastry chronią też przed dotykaniem i wyciskaniem pryszczy. I pamiętaj: jeśli zmiany pojawiają się często i w dużej ilości, pozostawiają blizny lub przebarwienia, koniecznie odwiedź dermatologa.

SPRAWDŹ: Dermaplaning - depilacja i oczyszczanie twarzy skalpelem

Przegląd apteczki - sposób na pryszcze

Sephora Collection

To 12 plasterków w dwóch rozmiarach. Wzbogacone są zieloną herbatą oraz olejkami: sojowym i z pestek winogron.

Płatki redukujące niedoskonałości, 15 zł, sephora.pl

Cettua

Skład bazuje na kwasie salicylowym i antybakteryjnym olejku z drzewa herbacianego. Opakowanie zawiera 48 plastrów.

Spot Clear Patch, 14,49 zł, douglas.pl

COSRX

W opakowaniu znajdziesz 24 plastry w 3 rozmiarach. Gdy plaster wchłonie wysięk z pryszcza, jego kolor zmienia się na biały.

Acne Pimple Master Patch, 16 zł, cosibella.pl

ZOBACZ TEŻ: Trądzik różowaty - jak pielęgnować skórę [najlepsze kosmetyki] oraz Jak zmyć makijaż - porady specjalistów

REKLAMA