Pielęgnacja włosów: porady ekspertów WH

Zastanawiałaś się ostatnio, czy warto zainwestować w keratynowe prostowanie włosów? A może jednak lepiej postawić na dobrą prostownicę do włosów? I czy to prawda, że włosy przyzwyczajają się do szamponu? Na Wasze pytania odpowiadają nasi eksperci.

permanentne prostowanie włosów, pielęgnacja włosów fot. shutterstock.com
Przed i po zabiegu permanentnego prostowania włosów.

Na pytania, które trafiają do naszej facebookowej skrzynki odpowiadają eksperci. Tym razem wybrałyśmy te, które dotyczą pielęgnacji włosów.

Myślałam o permanentnym prostowaniu, ale trochę się boję zniszczonych włosów. Może lepiej zostać przy prostownicy?

WH: „Jeśli nie chcesz na trwałe zmienić struktury włosa, dużo lepszym, a przede wszystkim bezpieczniejszym rozwiązaniem od prostownicy jest keratynowe wygładzanie – mówi Andrzej Wróbel, właściciel salonu fryzjerskiego Unique we Wrocławiu. – W ciągu kilku ostatnich lat ograniczono ilość formaldehydu, który wchodził w skład produktów prostujących i podrażniał skórę.

Wygładzanie można wykonać na każdym typie włosów, także rozjaśnionych i zniszczonych. W tym drugim przypadku bardzo ważna jest skrupulatność fryzjera podczas ostatniego etapu zabiegu z wykorzystaniem wysokiej temperatury” – mówi Wróbel.

Zabieg powinien się odbyć 14 dni przed lub po koloryzacji, bo keratyna może ściągnąć kolor farby. Cena wynosi od 350 do 800 zł, w zależności od długości i gęstości włosów. Efekt trwa od 3 do 6 miesięcy.

Jak często powinnam zmieniać szampon?

WH: To zależy, jakiego szamponu używasz. „Jeśli stosujesz produkty specjalistyczne, tj. szampon do włosów tłustych, przeciw wypadaniu włosów albo kojący do wrażliwej skóry głowy, to powinnaś zmienić go niedługo po rozwiązaniu problemu” – mówi stylistka fryzur Katarzyna Kotowska z wrocławskiego salonu Unique.

Szampon przeciwłupieżowy stosuj aż do osiągnięcia efektów albo po upływie 2 miesięcy. Po tym okresie rozsądnie jest skonsultować się z lekarzem, który zaleci dalsze działanie.

A co z szamponami oczyszczającymi? „Doskonale przygotowują włosy do zabiegów pielęgnacyjnych, ale najlepiej stosować je na przemian z innymi środkami, bo mogą wysuszać skórę głowy” – tłumaczy Kotowska.

Szampony innych typów stosuj bez ograniczeń, choć pamiętaj, że przyzwyczajenie włosów do jednego środka zmniejsza jego skuteczność. Dlatego czasami warto sięgnąć po podobny produkt od konkurencji.

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub chcesz nam podpowiedzieć jakiś ciekawy temat na artykuł – pisz śmiało! Wiadomość możesz wysłać na naszego Facebooka lub korzystając z formularza kontaktowego, który znajdziesz na naszej stronie w zakładce Kontakt.

REKLAMA