[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Pielęgnacja włosów na piątkę

Szczotka z włosia dzika, witamina E i olejek arganowy to tylko niektóre z naszych sposobów na zdrowe i piękne włosy. Chcesz mieć olśniewającą fryzurę? Poznaj pozostałe sekrety skutecznej pielęgnacji włosów wg WH.

uroda, włosy, pielęgnacja włosów fot. Lars Zahner 2015/shutterstock.com

1. Naprawiaj ostrożnie

Nie rzucaj się na kosmetyki obiecujące natychmiastowe efekty – mogą obciążać i tak już osłabione włosy. Lepiej kupić delikatny szampon do codziennej pielęgnacji. Wypróbuj regenerujący i odświeżający Frequent Use Shampoo z linii Illumyna marki SENS.US. (40 zł). Ekstrakt z rumianku i szałwii odżywi i nawilży włosy w naturalnym tempie.

REKLAMA

2. Dodaj połysku

Nabłyszczacze do włosów zawierają składniki wzmacniające blask, które pokrywają łuski włosów, dając iluzję zdrowszej czupryny. „Kup produkt w spreju i rozpyl niewielką ilość mgiełki z odległości 20-30 cm od włosów. Zbyt duża ilość kosmetyku spowoduje nieświeży wygląd; wówczas konieczne będzie ponowne mycie włosów” – ostrzega Grzegorz Ziemliński, stylista fryzur.

3. Używaj olejku

Silikon, który zazwyczaj pojawia się w odżywkach wzmacniających połysk, najczęściej tylko maskuje zniszczone włosy. Kilka kropel naturalnego olejku arganowego rzeczywiście wniknie i nawilży kosmyki, nadając im lśniące wykończenie.

„Rozetrzyj kilka kropli między dłońmi i nałóż na osuszone ręcznikiem włosy. Najpierw nanieś na końcówki, a później na środkową partię włosów, zaczynając od tych z tyłu głowy i kończąc wokół twarzy. Dzięki temu na najcieńsze kosmyki z przodu nałożysz najmniej olejku, nie obciążając ich” – radzi Ziemliński. Wypróbuj: Eveline Argan Oil 3 w 1 (23,99 zł). Zobacz też nasz przegląd olejków do twarzy.

4. Postaw na witaminę E

Kolejny ważny olejek – witamina E. Raz w tygodniu, po umyciu włosów, zmieszaj trzy krople olejku z porcją odżywki, jakiej zazwyczaj używasz. „Witamina E, poprzez działanie antyoksydacyjne, chroni włosy przed utratą wody, co sprawia, że stają się bardziej nawilżone i sprężyste” – mówi Edyta Pawluś, trycholog. Zaczekaj 10 minut i spłucz.

5. Czesz się na dziko

Szczotka z włosia dzika pomaga rozprowadzić na włosach naturalną warstwę ochronną, gwarantującą delikatny połysk.

Piękne włosy to nie wszystko. Poznaj też nasze sposoby na zdrowe, białe zęby.

WH 05/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij