[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ
4OCEŃ
2.7

Pielęgnacja twarzy: gdy masz 30 lat

Odpowiednia pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna dla utrzymania jej młodego wyglądu. Zobacz, jak dbać o skórę w wieku 30 lat i jakich kosmetyków używać, aby cieszyć się zdrową, gładką cerą i możliwie jak najbardziej opóźnić pojawienie się zmarszczek.

pielęgnacja twarzy fot. shutterstock.com

Twoje zadanie

Twój cel to wzmocnienie skóry i opóźnienie procesu starzenia. Musisz pobudzić syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego. I nawilżać.

Jak dbać o cerę

To czas, gdy odcinasz kupony od poprzedniej dekady lub płacisz za grzechy. Jeżeli jako dwudziestolatka stołowałaś się w pobliskiej pizzerii, piłaś słodkie napoje i więcej czasu spędzałaś na Facebooku niż na bieżni, zdradzą to nie tylko Twoje biodra i cellulit, ale i twarz – szara cera, bruzdy przy nosie, pierwsze zmarszczki na czole i wokół oczu.

Pewnych zmian związanych z upływem czasu nie unikniemy, ale przez styl życia możemy je spowolnić lub przyspieszyć. „Po pierwsze, skóra staje się wyraźnie gorzej nawilżona, bo zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za wiązanie w niej wody. Włókna kolagenowe, które stanowiły rusztowanie dla skóry, ulegają uszkodzeniu. Cera traci jędrność, blask, staje się matowa. Na skutek zmian w ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się tzw. pajączki” - mówi nasza specjalistka medycyny estetycznej.

Aktywność fizyczna, przebywanie na świeżym powietrzu, dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, picie 1,5 litra wody dziennie – to czynniki, które w znacznym stopniu mogą opóźnić te procesy. Jak? Na poziomie komórkowym. Starzenie się to spowolnienie procesów regeneracji. A regeneracja to nic innego, jak podział komórek. Na końcu każdego chromosomu są tzw. telomery, które zabezpieczają DNA przed uszkodzeniem podczas kopiowania.

Telomery skracają się podczas każdego kolejnego podziału komórki. Jak telomery zanikną, komórka umiera lub w 1 na 3 mln przypadków staje się komórką nowotworową. Badania na Saarland University, opublikowane w czasopiśmie „Circulation”, udowodniły, że u ludzi aktywnych fizycznie telomery skracają się wolniej. Ruch, dieta plus odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu.  

REKLAMA

krem fot. shutterstock.com

Codziennie

Musisz sięgnąć po dermokosmetyki zawierające substancje biologicznie aktywne, które wpływają na poziom nawilżenia skóry, pracę gruczołów łojowych i szczelność naczyń.

Od czasu do czasu

To czas na pierwsze zabiegi mezoterapii igłowej i zapobieganie zmarszczkom mimicznym przez ostrzykiwanie toksyną botulinową. Dobrze wykonany zabieg to taki, gdy nikt nie widzi zmian, tylko pyta Cię, czy właśnie wróciłaś z urlopu.

Leczenie

Trądzik wieku dojrzałego to coraz częstsza przypadłość kobiet mieszkających w dużych miastach i narażonych na wysoki poziom stresu. Bardzo skuteczna jest terapia prowitaminą A, ale musi być przeprowadzona pod ścisłą kontrolą lekarza.

Kosmetyki

  • Cetaphil EM, emulsja micelarna – 42 zł
  • Avène Claenance, woda micelarna  69 zł
  • SkinCeuticals Advanced Pigment Corrector  389 zł
  • Dermedic Hydrain3 Hialuro, serum – 46 zł
  • Eucerin Q10 Active, krem  69 zł
  • Vichy Liftactive Serum 10 do oczu i rzęs  119 zł

WH 05/2015

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij