Maska ledowa
Dla kogo
Kosmicznie wyglądające maski z diodami LED do użytku domowego są coraz doskonalsze, a niektóre mogą konkurować z profesjonalnymi zabiegami tego typu. „Naświetlania wykonywane w gabinecie mają podobną moc, można więc śmiało robić to w domowym zaciszu. W zależności od koloru światła, które wnika w skórę na różnych głębokościach, można zmniejszyć wszelkie niedoskonałości skóry. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny, wręcz przyjemny. Odpowiedni dla każdego, choć przy trądziku domową terapię światłem warto skonsultować z dermatologiem” – podpowiada Danuta Nowicka, specjalista dermatolog.
Jak to działa
Strumień światła LED penetruje skórę i dociera do wnętrza komórek. Naświetlania te są porównywalne do działania wiązki lasera, ale mniej inwazyjne. Zabieg nie narusza struktury komórek, nie przerywa ciągłości skóry. Stymuluje ją i aktywuje procesy regeneracyjne. Jaki kolor światła wybrać? Kolor czerwony (650-730 nm): stymuluje skórę, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Redukuje zmarszczki i poprawia jędrność. Ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienia. Kolor niebieski (430-450 nm): pomaga wyleczyć zmiany trądzikowe i zapobiega powstawaniu nowych. Reguluje pracę gruczołów łojowych oraz obkurcza rozszerzone pory. Kolor zielony (525-550 nm): oddziałuje na melanocyty. Rozjaśnia skórę i redukuje przebarwienia, piegi, a także plamy starcze. Zmniejsza zmarszczki oraz blizny.
WYPRÓBUJ Moc Urody, Profesjonalna maska LED (480,99 zł; mocurody.pl)
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego
Dla kogo
Zabieg przy użyciu tego urządzenia polega na bezbolesnym, ale głębokim oczyszczaniu i złuszczaniu za pomocą fal ultradźwiękowych. Przeznaczony jest dla skór szarych, zmęczonych, zanieczyszczonych, pozbawionych blasku, tłustych i mieszanych z tedencją do tworzenia się zaskórników. „Osoby z trądzikiem, rozszerzonymi naczynkami i stanami zapalnymi powinny trzymać się od niego z daleka. Nie należy stosować go też w okolicach oczu. Pamiętaj, że peeling ultradźwiękowy pozbawia skórę warstwy ochronnej, więc nie powinien być wykonywany częściej niż co 10 dni, a po zabiegu, zwłaszcza latem, należy nakładać krem z wysokim filtrem i przez kilka dni unikać ekspozycji na słońce” – zaleca doktor Nowicka.
Jak to działa
Podczas peelingu kawitacyjnego fale ultradźwiękowe za pomocą specjalnej szpatułki (ważne jest odpowiednie jej ułożenie – pod kątem 45 stopni) stykają się z wilgotną skórą i wywołują efekt kawitacji. Woda na skórze tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które wskutek działania fal ultradźwiękowych gwałtownie pękają, prowadząc do rozbicia martwych komórek. Kawitacja pobudza mikrokrążenie, usprawnia przepływ krwi i limfy, zapewnia dotlenienie i pobudza komórki do naturalnej odbudowy oraz regeneracji. Skóra staje się rozjaśniona, wygładzona i przygotowana do wchłaniania się składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Dla jeszcze lepszego efektu, oprócz zwilżenia skóry wodą, przed zabiegiem można nałożyć na nią dużą ilość toniku z małym stężeniem kwasów owocowych – wzmocni to efekt oczyszczania. Nowoczesne urządzenia do domowego peelingu kawitacyjnego są tak skuteczne, że ich działanie dorównuje zabiegom wykonywanym w gabinecie kosmetycznym czy dermatologicznym.
WYPRÓBUJ Yonelle, Cavipeeler (699 zł; yonelle.pl)