Dlaczego niektóre kobiety chcą się pozbyć swoich piegów?
Czasem panie traktują piegi jako defekt estetyczny. Chciałyby, aby ich skóra była nieskazitelna i miała jednolity koloryt. Z czasem piegi mogą stawać się coraz większe i zlewać się w większe skupiska, co w połączeniu z przybywającymi wraz z wiekiem naczynkami i drobnymi zmarszczkami dodaje lat.
Czy istnieje sposób, by usunąć piegi?
Zabiegi fotoodmładzania to najskuteczniejsza znana współczesnej medycynie estetycznej metoda redukcji piegów. Technologie laserowe są precyzyjne, bezpieczne, praktycznie bezbolesne i gwarantują szybki rezultat. Rodzaj lasera dobiera się indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta.
ZOBACZ TEŻ: Jak kontrolować i dbać o pieprzyki
Polecam zwłaszcza FotoFacial laserem eMax, laser Ellipse lub laser Nordlys. Ten ostatni to rynkowa nowość: pierwszy submilisekundowy laser operujący technologią selektywnego pasma światła SWT. W praktyce oznacza to, że efekty osiągniemy dużo szybciej i bardziej komfortowo w porównaniu z tradycyjnymi metodami.
Zaraz po zabiegu piegi ciemnieją, a następnie – w ciągu kilku dni – zanikają. Nie ma zaczerwienienia, podrażnień czy intensywnego łuszczenia. Zazwyczaj rekomenduje się serię od jednego do trzech zabiegów (ok. 290 zł każdy), w zależności od stopnia pigmentacji.
Jak dbać o skórę po zabiegu, by piegi nie powróciły?
Z uwagi na to, że piegi to zmiany barwnikowe, skórę należy chronić przed słońcem i zabezpieczać ją kosmetykami z filtrem UV. W przeciwnym razie piegi powrócą. Biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnim czasie rola witaminy D3 w organizmie jest dopiero odkrywana, nie jestem fanką pełnej ochrony przed słońcem.
Lepiej co roku precyzyjnie ocenić wpływ promieni UV na skórę za pomocą diagnostyki VISIA, a następnie poddać się zabiegom, które nie tylko usuną piegi, ale również zrewitalizują skórę.
Zobacz także, jak pozbyć się niedoskonałości i zapobiegać rozszerzonym porom.