Piegi: jak się ich pozbyć?

Chociaż są natchnieniem projektantów, fotografów i makijażystów, niektóre z nas chcą się ich pozbyć. Dorota Kliszewska, fizjoterapeutka, szkoleniowiec technik laserowych Dermamed, podpowiada, jak bezpiecznie usunąć niechciane piegi.

piegi Shutterstock
fot. shutterstock.com

Dlaczego niektóre kobiety chcą się pozbyć swoich piegów?

Czasem panie traktują piegi jako defekt estetyczny. Chciałyby, aby ich skóra była nieskazitelna i miała jednolity koloryt. Z czasem piegi mogą stawać się coraz większe i zlewać się w większe skupiska, co w połączeniu z przybywającymi wraz z wiekiem naczynkami i drobnymi zmarszczkami dodaje lat.

Czy istnieje sposób, by usunąć piegi?

Zabiegi fotoodmładzania to najskuteczniejsza znana współczesnej medycynie estetycznej metoda redukcji piegów. Technologie laserowe są precyzyjne, bezpieczne, praktycznie bezbolesne i gwarantują szybki rezultat. Rodzaj lasera dobiera się indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta.

ZOBACZ TEŻ: Jak kontrolować i dbać o pieprzyki

Polecam zwłaszcza FotoFacial laserem eMax, laser Ellipse lub laser Nordlys. Ten ostatni to rynkowa nowość: pierwszy submilisekundowy laser operujący technologią selektywnego pasma światła SWT. W praktyce oznacza to, że efekty osiągniemy dużo szybciej i bardziej komfortowo w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Zaraz po zabiegu piegi ciemnieją, a następnie – w ciągu kilku dni – zanikają. Nie ma zaczerwienienia, podrażnień czy intensywnego łuszczenia. Zazwyczaj rekomenduje się serię od jednego do trzech zabiegów (ok. 290 zł każdy), w zależności od stopnia pigmentacji.

Jak dbać o skórę po zabiegu, by piegi nie powróciły?

Z uwagi na to, że piegi to zmiany barwnikowe, skórę należy chronić przed słońcem i zabezpieczać ją kosmetykami z filtrem UV. W przeciwnym razie piegi powrócą. Biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnim czasie rola witaminy D3 w organizmie jest dopiero odkrywana, nie jestem fanką pełnej ochrony przed słońcem.

Lepiej co roku precyzyjnie ocenić wpływ promieni UV na skórę za pomocą diagnostyki VISIA, a następnie poddać się zabiegom, które nie tylko usuną piegi, ale również zrewitalizują skórę.  

Zobacz także, jak pozbyć się niedoskonałości i zapobiegać rozszerzonym porom

REKLAMA