Pajączki na nogach - jak się ich pozbyć?

Całe lato przechodziłaś w spodniach albo długich spódnicach, bo Twoje nogi dopadła plaga pająków? Pozbądź się ich właśnie teraz. Zima to dobry czas na usunięcie nieestetycznych naczynek.

GettyImages

Powstawanie pajączków na nogach najczęściej zależy od uwarunkowań genetycznych. Przyczyniają się do tego także nasze hormony: estrogeny i progesteron. Dlatego bardzo dużo naczynek na nogach pojawia się w ciąży czy podczas zażywania leków antykoncepcyjnych. Ich tworzeniu sprzyjają też: praca stojąca lub siedząca, opalanie i korzystanie z sauny, palenie papierosów, chodzenie na wysokich obcasach, a także zła dieta bez czerwonych warzyw i owoców (zawierają flawonoidy – witaminy uszczelniające ściany naczyń krwionośnych).

ZOBACZ TEŻ: Najskuteczniejszy sposób na wypadanie włosów

Zima to dobry czas na zlikwidowanie pajączków, bo po takich zabiegach (wykonuje się je najczęściej 2-3 razy z miesięcznym odstępem) nie można opalać się przez 6 tygodni. I jeszcze: ciąża i zakrzepica żył to główne przeciwwskazania do zamknięcia naczynek.

"Najskuteczniejszą metodą usuwania pajączków na nogach jest skleroterapia. Zabieg jest mało inwazyjny i wykonuje się go strzykawką z bardzo cienką igłą, podając do żyły preparat, który powoduje jej zamknięcie. Przez pierwszy tydzień zaleca się noszenie pończoch uciskowych."- mówi Iwona Radziejewska-Choma, lekarz medycyny estetycznej, flebolog Saska Clinic

Najmniejsze naczynia lub te, które zostają po zabiegu skleroterapii, zamykamy laserem. Najbardziej skuteczne są lasery ND-Yag lub KTP. Zabieg polega na termicznym uszkodzeniu struktury naczynka za pomocą wiązki światła. Nie boli i jest całkowicie bezpieczny. Nie trzeba nosić pończoch uciskowych - dodaje Tomasz Szular, lekarz flebolog z Saska Clinic

ZOBACZ TEŻ: Nowy sposób na walkę ze stresem

REKLAMA