[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Opalanie bez ryzyka [porady ekspertek + najlepsze kosmetyki do opalania]

Poznaj współpracujące z Women's Health specjalistki i ich sposoby na ochronę przeciwsłoneczną latem. Nasze ekspertki wybrały także najlepsze kosmetyki do opalania.

joanna suseł kosmetyki na lato

1. Joanna Suseł

Doktor nauk medycznych, specjalista dermatolog i ekspert medycyny estetycznej kliniki WellDerm.

Niezbędna ochrona latem

Filtr SPF 50 na twarz z antyoksydantem, czyli Avene Krem anti-age 50+ z askofiliną i witaminą E (80 zł, apteki).

Złota zasada opalania

Co 4 godziny obowiązkowo dosmarowuj filtr oraz zawsze zaraz po wyjściu z wody. Produkty z oznaczeniem „wet skin” mogą być aplikowane od razu na mokrą skórę (producenci oznaczają je specjalnym znakiem fal).

Ulubione kosmetyki na urlop

Photoderm Bronze SPF 30+ od Biodermy (98 zł, apteki) – olejek przyspieszający opalanie. Ma w składzie związki, które chronią DNA komórek skóry przed mutacjami pod wpływem UV i pobudza mechanizmy obronne. 

2. Aneta Szulska-Schoepp

Lekarz rodzinny, specjalista medycyny estetycznej, autorka wielu publikacji na temat pielęgnacji skóry.

Niezbędna ochrona latem

Ufam przebadanym dermokosmetykom. Używam zawsze najwyższej ochrony SPF 50. Lubię La Roche-Posay Anthelios XL SPF 50+, lekki fluid do twarzy (37 zł, apteki) i mleczko do ciała (62 zł, apteki), oraz Dermedic Sunbrella +IR (50 zł, apteki), który świetnie się sprawdza przy skórze wrażliwej.

Złota zasada opalania

Mniej znaczy więcej – umiarkowanie korzystaj ze słońca. Stosuj wysoką ochronę i pamiętaj o ochronie głowy i oczu (okulary z atestem). Profi laktycznie okresowo badaj znamiona i brodawki.

Ulubione kosmetyki na urlop

Ze względu na zapach, konsystencję i wchłanianie poleciłabym dwa produkty po opalaniu: La Roche-Posay Posthelios (63 zł, apteki) lub Sunbrella chłodzący balsam po opalaniu (30 zł, apteki). Zawsze też mam przy sobie Panthenol.

3. Danuta Nowicka

Doktor nauk medycznych, specjalista dermatolog w Instytucie Kosmetycznym dr Irena Eris.

Niezbędna ochrona latem

BB FORMULA SPF 50 – kompleksowy krem peptydowy Irena Eris (cena: 121 zł, sklep.drirenaeris.com). 

Złota zasada opalania

Uwielbiam słońce. Zdarzyło mi się prowadzić wykłady o szkodliwości opalania z plecami spieczonymi po całodziennych kajakach. Cóż, dermatolog też człowiek… Jednak trzymam się zasady: wybieraj słońce, nigdy solarium!

Ulubione kosmetyki na urlop

Ostatnio po opalaniu ratował mnie Avene Réparateur apres-soleil – balsam po opalaniu (80 zł, apteki). Aby naprawić szkody spowodowane słonecznym urlopem, wybieram SkinCeuticals C E Ferulic (585 zł, gabinety medycyny estetycznej).

Sprawdź też, na co zwracać uwagę, kupując filtry i smarując się produktami do opalania.

WH 06/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij