[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Opalanie bez ryzyka [porady ekspertek + najlepsze kosmetyki do opalania]

Poznaj współpracujące z Women's Health specjalistki i ich sposoby na ochronę przeciwsłoneczną latem. Nasze ekspertki wybrały także najlepsze kosmetyki do opalania.

joanna suseł kosmetyki na lato

1. Joanna Suseł

Doktor nauk medycznych, specjalista dermatolog i ekspert medycyny estetycznej kliniki WellDerm.

Niezbędna ochrona latem

Filtr SPF 50 na twarz z antyoksydantem, czyli Avene Krem anti-age 50+ z askofiliną i witaminą E (80 zł, apteki).

Złota zasada opalania

Co 4 godziny obowiązkowo dosmarowuj filtr oraz zawsze zaraz po wyjściu z wody. Produkty z oznaczeniem „wet skin” mogą być aplikowane od razu na mokrą skórę (producenci oznaczają je specjalnym znakiem fal).

Ulubione kosmetyki na urlop

Photoderm Bronze SPF 30+ od Biodermy (98 zł, apteki) – olejek przyspieszający opalanie. Ma w składzie związki, które chronią DNA komórek skóry przed mutacjami pod wpływem UV i pobudza mechanizmy obronne. 

2. Aneta Szulska-Schoepp

Lekarz rodzinny, specjalista medycyny estetycznej, autorka wielu publikacji na temat pielęgnacji skóry.

Niezbędna ochrona latem

Ufam przebadanym dermokosmetykom. Używam zawsze najwyższej ochrony SPF 50. Lubię La Roche-Posay Anthelios XL SPF 50+, lekki fluid do twarzy (37 zł, apteki) i mleczko do ciała (62 zł, apteki), oraz Dermedic Sunbrella +IR (50 zł, apteki), który świetnie się sprawdza przy skórze wrażliwej.

Złota zasada opalania

Mniej znaczy więcej – umiarkowanie korzystaj ze słońca. Stosuj wysoką ochronę i pamiętaj o ochronie głowy i oczu (okulary z atestem). Profi laktycznie okresowo badaj znamiona i brodawki.

Ulubione kosmetyki na urlop

Ze względu na zapach, konsystencję i wchłanianie poleciłabym dwa produkty po opalaniu: La Roche-Posay Posthelios (63 zł, apteki) lub Sunbrella chłodzący balsam po opalaniu (30 zł, apteki). Zawsze też mam przy sobie Panthenol.

3. Danuta Nowicka

Doktor nauk medycznych, specjalista dermatolog w Instytucie Kosmetycznym dr Irena Eris.

Niezbędna ochrona latem

BB FORMULA SPF 50 – kompleksowy krem peptydowy Irena Eris (cena: 121 zł, sklep.drirenaeris.com). 

Złota zasada opalania

Uwielbiam słońce. Zdarzyło mi się prowadzić wykłady o szkodliwości opalania z plecami spieczonymi po całodziennych kajakach. Cóż, dermatolog też człowiek… Jednak trzymam się zasady: wybieraj słońce, nigdy solarium!

Ulubione kosmetyki na urlop

Ostatnio po opalaniu ratował mnie Avene Réparateur apres-soleil – balsam po opalaniu (80 zł, apteki). Aby naprawić szkody spowodowane słonecznym urlopem, wybieram SkinCeuticals C E Ferulic (585 zł, gabinety medycyny estetycznej).

Sprawdź też, na co zwracać uwagę, kupując filtry i smarując się produktami do opalania.

WH 06/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij