- Olejowanie włosów – co to jest?
- Olejowanie włosów – efekty
- Czym olejować włosy?
- Jaki olej do włosów?
- Jak olejować włosy? Metody
- Olejowanie włosów na sucho (wideo)
- Olejowanie włosów na mokro
- Olejowanie włosów na mokro w misce (tzw. rosołek)
- Olejowanie włosów na odżywkę
- Olejowanie włosów na maskę
- Olejowanie włosów na podkład nawilżający
- Olejowanie włosów na ciepło
- Olejowanie włosów na noc
- Jak często olejować włosy?
Olejowanie włosów – co to jest?
Olejowanie włosów to nic innego jak nakładanie odpowiednio dobranego do danego typu włosów oleju na pasma włosów lub na włosy i skórę głowy, w celu odżywienia i poprawy ogólnej kondycji włosów. Istnieje wiele metod olejowania, dlatego każda z Was z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Olejowanie włosów – efekty
Jeśli olejujesz włosy regularnie możesz spodziewać się nie tylko ich nawilżenia i odżywienia. Za olejowaniem włosów kryje się szereg pozytywnych efektów, do których należą:
- Regeneracja
- Odżywienie i poprawa kondycji włosów
- Nawilżenie
- Przyspieszony porost włosów
- Większa sprężystość
- Zmniejszenie wypadania włosów
- Regulacja wydzielania sebum
- Ułatwione rozczesywanie włosów
- Zapobiega rozdwajaniu się końcówek
- Łagodzi stany zapalne i podrażnienia skóry głowy
- Sprawdzi się także w walce z łupieżem
Czym olejować włosy?
Olejowanie włosów odbywa się przy użyciu naturalnych olejów i maseł. W związku z tym, że olejowanie włosów stało się bardzo popularnym zabiegiem stosowanym przez kobiety w domach, producenci kosmetyków do pielęgnacji włosów w mgnieniu oka zaczęli produkcje specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków. Produkty do olejowania włosów dostępne w drogeriach to nic innego jak mieszanki różnych olejów, których zadaniem jest poprawa kondycji włosów. Nie musisz od razu po nie sięgać, na początek wystarczy Ci zwykła oliwa z oliwek, olej kokosowy, czy olej lniany – w zależności od porowatości Twoich włosów.
Akcesoria przydatne do olejowania włosów:
- odpowiednio dobrany do typu włosów olej
- grzebień do rozczesania włosów
- ręcznik bawełniany do owinięcia włosów
- czepek kąpielowy lub torebka foliowa
Jaki olej do włosów?
Ważnym elementem olejowania włosów jest dobranie odpowiedniego rodzaju oleju do typu twoich włosów. Czynnikiem, który wpłynie na wybór oleju, jest porowatość włosów. Istnieje wiele sposobów na sprawdzenie typu włosów, ale naszym zdaniem najłatwiej rozpoznasz je po kilku charakterystycznych cechach.
Włosy niskoporowate: lśniące, gładkie i zdrowe. Nie elektryzują się i nie puszą, ale trudno je wystylizować i długo schną po umyciu. Często są ciężkie i grube, w wielu przypadkach skłonne do wypadania.
Włosy średnioporowate: określane jako włosy „normalne” nie są ani bardzo grube, ani mocno przesuszone. Mogą być cienkie, skłonne do rozdwajania oraz przetłuszczania, pozbawione są blasku i elektryzują się przede wszystkim zimą.
Włosy wysokoporowate: to często kręcone, suche, zniszczone i puszące się włosy. Bardzo szybko chłoną zarówno wilgoć, jak i produkty do pielęgnacji.
Rodzaj włosów |
Oleje |
Włosy niskoporowate |
Olej kokosowy Olej rycynowy Olej palmowy Olej słonecznikowy Olej lniany Olej babassu Olej rycynowy Masło shea Masło kakaowe Masło cupuacu Masło mango |
Włosy średnioporowate |
Oliwa z oliwek Olej z awokado Olej słonecznikowy Olej rycynowy Olej lniany Olej makadamia Olej ryżowy Olej rzepakowy Olej sezamowy Olej z pestek dyni Olej z pestek moreli Olej z pestek śliwki Olej z rokitnika Olej archaidowy Olej z kiełków pszenicy Olej jojoba |
Włosy wysokoporowate |
Olej konopny Olej lniany Olej z awokado Olej słonecznikowy Olej ze słodkich migdałów Olej z wesiołka Olej z orzechów laskowych Olej z kiełków pszenicy Olej z nasion porzeczki i jeżyny Olej z pestek winogron Olej z pestek śliwki Olej z pestek arbuza Olej z pestek brzoskwini Olej z nasion truskawki Olej z nasion wiśni Olej z czarnuszki Olej sojowy Olej kukurydziany |