Odśwież kolor: najmodniejsze koloryzacje w tym sezonie

Za oknem świeci słońce, aż chce się coś zmienić. Najprostszy sposób? Nowy kolor na głowie. Wybierz jeden z najmodniejszych odcieni tego sezonu.

odśwież kolor fot. Getty Images
fot. Getty Images

Jest kilka rzeczy, które zawsze poprawiają humor: szczeniaczki, czekolada, „Przyjaciele” na Netfliksie i nowy kolor włosów. Badacze z Nottingham Trent University potwierdzili, że po udanym farbowaniu notuje się u kobiet wzrost pewności siebie. I nie chodzi nawet o diametralną zmianę wizerunku – wystarczy odświeżyć odcień na głowie, by poczuć nową energię, a przy okazji wykazać się znajomością najmodniejszych trendów tego sezonu.

CIEPŁO-ZIMNO

Najłatwiejszy sposób, by odświeżyć kolor jasnych włosów? Ochłodź go. „Cały czas utrzymuje się trend bardzo chłodnych, niemal popielatych włosów” – mówi Klaudiusz Iciek „Claudius”, ekspert marki KEMON. Prosząc fryzjera o metaliczną platynę, zyskasz kobiecy, wyrafnowany look. Możesz też zachować się odwrotnie i – ocieplając kolor – uzyskać jego bardziej miękki, dziewczęcy wariant. „Powoli możemy zaobserwować, jak do mody wkraczają cieplejsze, pastelowe blondy” – zwiastuje stylista fryzur. – Delikatny blond w odcieniu pudrowego różu czy z nutą truskawkowego pastelu lub brzoskwini wygląda przepięknie, zwłaszcza przy delikatnie opalonej skórze”. Nie wpadaj jednak w tak ogromny entuzjazm, by od razu farbować równo całą głowę. „By uzyskać naturalny efekt, staramy się działać bazowym kolorem, przeplatając go jednak sekcjami innego: stosujemy tak zwane rozjaśnianie panelowe” – wyjaśnia Klaudiusz Iciek.

NOWA KLASYKA

Pora obwieścić wielki powrót czekolady. Ten klasyczny odcień właściwie nigdy nie wyszedł z mody, wiosną powraca zaś w lżejszej wersji. „Jednolite kolory to wspomnienie, jednak w tym sezonie nie odświeżamy ich już przy pomocy sombre czy ombre – ostrzega Krzysztof Kulesza, fryzjer. - Czekoladowy kolor włosów podkreślamy delikatnymi refleksami w odcieniu karmelowym. Taki zabieg sprawi, że fryzura nabierze trójwymiarowej głębi”. Warunek to brak kontrastu – maksymalna różnica to 1-1,5 tonu. Refleksy powinny być też nieregularne, ale zawsze cienkie, ukryte wewnątrz fryzury, by ukazywały się jedynie na długości i końcach. Strzeż się równych pasemek od przedziałka po końcówki!

PRÓBA OGNIA

Według prognoz Instytutu Pantone, coraz chętniej sięgać będziemy po odważne kolory, będące wyrazem naszej oryginalności. „Jeśli decydujesz się na czerwony, to koniecznie z lekką nutką fioletu – radzi Kulesza. – Chodzi o głęboki, ognisty kolor z odrobiną wina”. Wybierając ten odcień, będziesz wyróżniać się z tłumu, unikając skojarzeń z wokalistą Ich Troje.

SZARA EMINENCJA

Srebrzysty siwy zapowiada się na bardzo silny trend tej wiosny. „Natura wymyśliła go w taki sposób,że pasuje do każdego typu urody, ponieważ nie zabarwia skóry żadnym kolorem – zachwala Kulesza. - Sposobem na dodanie promienistości siwym włosom jest nabłyszczanie ich i eliminowanie ciepłych pigmentów, jeśli się na nim pojawią. Można to wykonać za pomocą usługi tonowania w salonie. Profesjonalista już w 5 minut może wyeliminować złoty odcień i dodać im srebrzystego blasku”. To jak? Odważysz się na zmianę?

Sprawdź też jak pielęgnować włosy latem i rzuć okiem na nasz test naturalnych szamponów do włosów.

REKLAMA