Nie tylko twarz: zabiegi odmładzające

Mezoterapia, masaż ultradźwiękami, przeszczep tłuszczu… Gabinety kosmetyczne coraz częściej proponują zabieg odmładzające na wszystkie części ciała. Zobacz, jak dbać o dłonie, biust, szyję i dekolt, by oszukać nieco Matkę Naturę.

Dłonie

Skóra rąk przez ciągłe mycie i stosowanie różnego rodzaju mydeł i detergentów robi się bardziej sucha niż inne części ciała. To oznacza, że powinnaś systematycznie ją nawilżać.

Dr Michał Rożalski proponuje szukać kremów, które zawierają substancje nawilżające, jak mocznik czy ceramidy. W ostatnim okresie na rynku kosmetycznym pojawiły się kremy z kwasem hialuronowym. Pomagają one mocniej nawilżyć skórę i zwiększać jędrność. Jeśli oczekujesz spektakularnej odmiany, zapytaj o mezoterapię igłową dłoni.

Cena: ok. 700 zł.

 

Biust

Piersi, tak samo jak twarz, są tym miejscem, z którego za żadne skarby nie chcesz tracić objętości. Ale, o ironio, jako pierwsze ją tracą pod wpływem utraty wagi albo z biegiem lat. Jeśli chcesz je przed tym uchronić, jak najwcześniej rozpocznij ćwiczenia napinające mięśnie klatki piersiowej. Wyprostuj się, złóż przed sobą dłonie i dociskaj je mocno do siebie. Rób codziennie 3 serie po 10 ćwiczeń.

Jeśli jednak Twoje piersi są bardziej wymagające, możesz zapytać w gabinecie dermatologicznym o mezoterapię piersi, wykorzystującą osocze bogatopłytkowe. To zabieg z własnej krwi. Poprawia jędrność skóry i wzmaga produkcję kolagenu.

Cena: 1500 zł.

Pewnie wiesz już, że na starzenie się skóry wpływa wiele czynników nie tylko geny i wiek. Sprawdź, ile lat ma Twoja skóra, by jeszcze skuteczniej walczyć ze zmarszczkami.

Kolana

Kolana są narażone na wielokrotne rozciąganie i otarcia, dlatego skóra w tym miejscu może być sucha i szorstka. Zmiękczysz ją kremem z mocznikiem do stóp np. Gehwol Med, ok. 22 zł. Jazda na rowerze również poprawi wygląd kolan. Jeśli potrzebujesz mocnej interwencji, zapytaj o masaż ultradźwiękami.

Cena: od 500 zł wzwyż.

Szyja

Skóra na szyi jest tak samo delikatna, jak skóra twarzy. A ze względu na to, że bardzo często jest wystawiana na działanie promieni słonecznych, jest mocniej niż inne części ciała narażona na działanie wolnych rodników. Dodatkowo, jest to miejsce, które tak jak twarz w pierwszej kolejności odpowiada na wahania wagi. Im większe, tym bardziej skóra zaczyna obwisać.

Używaj kremów dedykowanych skórze szyi. Zawierają filtry, kwas hialuronowy, mlekowy i glikolowy. Jeśli zauważyłaś już pierwsze przebarwienia, stosuj kremy z retinolem. Jeśli chcesz poprawić jędrność, możesz wykonać zabieg z falami radiowymi (Lifting RF).

Cena: od 400 zł.

Na skróty, czyli jak zachować młodość na dłużej

Zdrowa dieta, ćwiczenia oraz odpowiednie zabiegi zrobią z „50” seksowną „30”, ale możesz wspomóc się też dobrodziejstwami rodem z laboratoriów.

1. Przeszczep tłuszczu

W Polsce są już wykonywane takie zabiegi. To przeszczep własnego tłuszczu z okolic np. brzucha na twarz. „Wypełnia się tak skronie, policzki i dolinę łez” – mówi dr Rożalski.

Cena: od 6000 zł.

2. Zamrażanie zmarszczek

Zmarszczki na czole wygładza się, zamrażając aksony nerwów. To alternatywa dla botoksu, który unieruchamia mięśnie jadem kiełbasianym.

Cena: od 2500 zł.

3. Kwas hialuronowy albo polimlekowy

Pierwszy kwas wypełnia zmarszczki, dając efekt od razu. Drugi każe na efekt poczekać 8 tygodni, ale utrzymuje się dłużej – około 2 lat.

Cena: od 1300 zł.

4. Termage czy zaffiro

Obydwa zabiegi podgrzewają skórę, zmuszając ją do odbudowy. Pierwszy dedykowany jest starszym, a drugi młodszym.

Cena: termage ok. 5000 zł, zaffiro ok. 500 zł.

W pewnym wieku stajesz też przed takim wyborem: figura albo twarz? Albo będziesz mieć kilka kilogramów więcej, ale gładką twarz albo szczupłą sylwetkę, ale zmarszczki.

Tekst: Kiberly Goad, Katarzyna Górna-Drzewosz

WH 05/2014

REKLAMA