Najskuteczniejsze sposoby na suche i zniszczone dłonie

Z upływem czasu skóra dłoni traci jędrność, robi się wiotka i sucha. Dzieje się tak, bo zanika podskórna tkanka tłuszczowa oraz zmniejsza się produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a powierzchowne żyły i ścięgna robią się bardziej widoczne. Nasze dłonie starzeją się najszybciej, bo ciągle narażone są na czynniki zewnętrzne (słońce, zmiany temperatur i detergenty).

Najskuteczniejsze sposoby na suche i zniszczone dłonie GettyImages

Chcesz solidnie zrewitalizować swoje dłonie? Nie wklepuj w nie kolejnej tubki kremu, tylko wstrzyknij co nieco. Trochę boli, ale będziesz zadowolona z efektów

Zabiegi regeneracyjne

Mezoterapia

W tym przypadku polega na podaniu kwasu hialuronowego nieusieciowanego lub w gotowych koktajlach z aminokwasami i witaminami. Zapewnia dłoniom silne nawilżenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Idealnie sprawdzi się przy bardzo suchych dłoniach. Jednocześnie wzmocni i ochroni naczynia krwionośne. Najlepsze efekty dadzą trzy zabiegi wykonane w dwutygodniowych odstępach

ZOBACZ TEŻ: Najlepszy sposób na wypadanie włosów

Osocze bogatopłytkowe

Po odwirowaniu własnej krwi uzyskujemy koncentrat z płytek, które produkują czynniki wzrostu. Zadaniem tego zabiegu jest wygładzenie zmarszczek, poprawa elastyczności, zlikwidowanie zmarszczek i przebarwień. Wskazana ilość zabiegów: tak jak przy mezoterapii.

Lifting wolumeryczny

Zabieg polega na podaniu kwasu hialuronowego usieciowanego, który przywraca objętość, wypełnia ubytki i nawilża. Wygładza i wyrównuje koloryt skóry. Z reguły wystarczy jeden zabieg. Efekt utrzymuje się od kilku miesięcy do 1,5 roku (w zależności od ilości użytego preparatu oraz zastosowania się do zaleceń i pielęgnacji dłoni po zabiegu).

Lipofiling

Zabieg polega na wstrzyknięciu własnego tłuszczu wraz z komórkami macierzystymi bezpośrednio w dłonie. Jest on pobierany za pomocą specjalnego urządzenia do liposukcji, odwirowywany, a następnie wstrzykiwany w tkankę podskórną dłoni. Odmładza i modeluje dłonie, a skórze nadaje blask.

Jak pozbyć się plam

Mamy na myśli oczywiście przebarwienia słoneczne. Tak, dłonie też trzeba smarować kremem z filtrem, i to wysokim. Umknęło Ci to? Rzucamy koło ratunkowe – nieestetyczne plamki zlikwidujesz zabiegami z retinoidami i kwasami owocowymi. Możesz wybrać też kurację dermamelan albo krioterapię. W przypadku powyższych zabiegów trzeba wykazać się cierpliwością, bo efekty będą widoczne dopiero po kilkunastu tygodniach – w zależności od metody zabiegu i stopnia nasilenia przebarwień.

"Codzienna pielęgnacja to podstawa pięknych, zadbanych i dłużej młodych dłoni. Dbaj o nie każdego dnia: myj żelami z fizjologicznym pH; nawilżaj i natłuszczaj (stosuj kremy z mocznikiem, kwasem hialuronowym, witaminami C i E, oliwą z oliwek czy aloesem); rób domowe peelingi i stosuj kremy z filtrem ochronnym – najlepiej SPF 50" - mówi Aneta Szulska-Schoepp, lekarz medycyny estetycznej, właścicielka Centrum Medycyny Estetycznej Perfect Derm.

ZOBACZ TEŻ: Te kosmetyki zawsze stosować razem

REKLAMA