[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Wybielanie zębów: skuteczne metody

Marzy Ci się piękny, hollywoodzki uśmiech? Zastanawiałaś się nad wybielaniem zębów, ale nie wiesz, która metoda jest najskuteczniejsza? Wątpliwości rozwieje nasz ekspert. Sprawdź, jak uzyskać śnieżnobiałe zęby.

piękny uśmiech, szczęśliwa kobieta, czerwona szminka, białe zęby

Wybielanie zębów - skuteczne metody

„Zanim wybierzesz jedną z metod, warto przez chwilę zastanowić się nad samym wybielaniem. Jest to popularny zabieg polecany w wielu gabinetach, jednak mało uwagi poświęca się jego negatywnym skutkom – mówi stomatolog Leszek Lasocki. – Większość środków stosowanych do wybielania wchodzi w reakcję chemiczną z powierzchnią szkliwa. Istnieje wiele badań, które potwierdzają różny stopień uszkodzeń, zależny od stężenia preparatów oraz czasu trwania samego zabiegu”.

Innym problemem jest osiągnięcie wymarzonego, perłowego koloru. Postrzeganie barwy związane jest z rozpraszaniem oraz załamaniem się światła w tkankach zęba. W konsekwencji odbierany przez nas kolor ma odmienne nasycenie i głębię w różnych częściach każdego zęba. Zabieg wybielania istotnie powoduje rozjaśnienie. Mimo to trzeba pamiętać, że uzyskany efekt nie zawsze odpowiada naturalnej barwie uzębienia.

REKLAMA

Kolejny aspekt wybielania to wypełnienia, które znajdują się w zębach przed wykonaniem zabiegu. Jeżeli zęby zostaną rozjaśnione w znacznym stopniu, to istniejące już plomby staną się widoczne. Dzieje się tak, ponieważ materiał służący do wypełnień nie podlega reakcji wybielania. Chęć wymiany wypełnień jest związana z kolejnym wierceniem.

„Nie jest również tajemnicą zjawisko okresowej nadwrażliwości zębów, która może pojawić się po takim zabiegu, o czym najlepiej wiedzą osoby dotknięte taką dolegliwością – dodaje Leszek Lasocki.  Z całą pewnością jest wiele przypadków, w których zabieg wybielający jest zasadny. Zdarzają się również sytuacje, w których rozjaśnianie nie ma sensu. Warto zatem rozważyć wszystkie następstwa przed podjęciem ostatecznej decyzji”.

Sprawdź też listę 7 produktów, które powodują przebarwienia na zębach.

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij