Najlepszy bronzer do twarzy
- Benefit Cosmetics Hoola Puder Brązujący
- Fenty Beauty Sun Stalk'r Instant Warmth Bronzer
- Inglot Bronzer do twarzy Always the Sun Glow Freedom
- Huda Beauty Tantour Contour & Bronzer Cream
- Golden Rose Contour Crayon
Jak powinien być najlepszy bronzer do twarzy? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, na czym najbardziej nam zależy. Niektóre kobiety najwyżej cenią bronzery, które są łatwe w obsłudze i wyglądają estetycznie aplikowane przez niewprawioną rękę. Inne wolą bronzery o mocnym pigmencie. Potrzeby mogą różnić się również w zależności od tego, czy wykonujemy makijaż dzienny, czy wieczorowy. Poniżej przedstawiamy podstawowy podział bronzerów, który pomoże zorientować się wśród produktów dostępnych na rynku.
ZOBACZ: Bazy pod makijaż - rodzaje i jak je dobierać do swoich potrzeb
Rodzaje bronzerów do twarzy
Bronzery możemy podzielić na:
- Pudrowe (prasowane lub sypkie) i kremowe (w sticku, w płynie lub w kremie)
- Matowe i perłowe
- Ciepłe, chłodne i neutralne
Pierwszy podział bronzerów dotyczy formuły kosmetyku. Na rynku dostępne są bronzery pudrowe, z rozróżnieniem na te, które zostały sprasowane na kamień i takie, które są w formie sypkiego proszku. Aplikuje się je puchatym pędzelkiem i rozciera tak, by stworzyć na bokach twarzy subtelną chmurkę. Drugim rodzajem formuły bronzerów są produkty kremowe – bronzery w sticku, w kremie oraz w płynie. Ich aplikacja znacząco różni się od aplikacji bronzerów pudrowych. Bronzery w kremie najlepiej nakładać punktowo przy użyciu niewielkiego pędzla z włosia syntetycznego, palca albo prosto z opakowania (w przypadku bronzerów w sticku), a następnie należy rozetrzeć lub rozklepać pędzlem przeznaczonym do pracy z produktami kremowymi (z włosia syntetycznego) bądź namoczonej i odciśniętej z nadmiaru wody gąbeczki do podkładu. Efekt uzyskany bronzerem kremowym można wzmocnić i przy okazji utrwalić bronzerem pudrowym. Należy jednak uważać, by nie uzyskać karykaturalnego efektu. Jeśli boisz się, że dwa bronzery to za dużo, nie kombinuj i kremowy bronzer utrwal transparentnym pudrem.
Kolejnym podziałem bronzerów jest podział na wykończenia kosmetyków i dotyczy on bronzerów pudrowych. Dzielą się one na bronzery matowe i perłowe. Pierwsze najlepiej sprawdzą się do konturowania kości policzkowych i należy aplikować je poniżej kości jarzmowych w widocznym załamaniu. Z kolei bronzery perłowe stanowią połączenie bronzera z rozświetlaczem i najlepiej aplikować je na boczne części kości jarzmowych powyżej załamania. Ich zadaniem jest nadanie twarzy efektu skóry muśniętej słońcem.
Ostatnim spośród wyszczególnionych podziałów jest podział na poszczególne tony dominujące w bronzerach. Mogą być one ciepłe, chłodne lub neutralne. Należy dobierać je do karnacji i podtonu cery. Dodatkowo, bronzery chłodne lepiej sprawdzą się do konturowania kości policzkowych, a ciepłe lepiej wypadną na ich szczytach.
Gdzie nakładać bronzer?
Miejsce aplikacji bronzera zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Aplikowanie bronzera poniżej kości policzkowych w zagłębieniu, które biegnie od ucha ku środkowi twarzy, służy jej optycznemu wyszczupleniu. Z kolei nałożenie bronzera powyżej załamania, da efekt zdrowej, opalonej skóry. Konturując twarz bronzerem, możemy posunąć się o krok dalej i nałożyć go również na szczyt czoła, blisko linii włosów. To kolejny zabieg, który imitować będzie naturalną opaleniznę.