Najlepszy balsam do ciała: wybierz odpowiedni

Nie męcz się na siłę i nie smaruj olejkiem, jeśli nie lubisz tłustej konsystencji tego typu kosmetyków. Prędzej zaczniesz omijać codzienny rytuał smarowania ciała, niż przekonasz się do produktu, którego nie lubisz. Dlatego podpowiadamy, jaki balsam do ciała będzie najlepszy właśnie dla Ciebie. Sprawdź.

balsam do ciała, kosmetyki, ciało, krem fot. shutterstock.com
Dobierz balsam do swoich potrzeb.

Najważniejsza w pielęgnacji jest systematyczność. Wybierz balsam, który lubisz, a regularne nawilżanie ciała będzie przyjemnością. Im bogatsza konsystencja kosmetyku nawilżającego, tym głębsze jest jego działanie. Minus? Gęste kremy wolniej się wchłaniają. Wybierz i smaruj tak jak lubisz… 

Balsam do ciała - jak wybrać?

1. Lubisz gdy jest… szybko

Suche olejki w sprayu, jak Le Petit Marseillais Huile Seche (36,99 zł, drogerie), potrzebują mniej czasu na wchłonięcie się i nie pozostawiają tłustego filtra na skórze, więc od razu po kąpieli możesz się ubrać. Sprawdzą się przy normalnej, niezbyt przesuszonej skórze.

2. Lubisz gdy jest… łatwo

Jeśli po umyciu się nie masz już ochoty niczym się nacierać, użyj mleczka pod prysznic, jak Nivea Nawilżający Balsam do Ciała pod Prysznic (17,99 zł, drogerie). Technologia polimerów krzyżowych pomaga nawilżającej glicerynie formować nielepiącą się warstwę, której nie zetrzesz ręcznikiem.

3. Lubisz gdy jest… gęsto

Bogate balsamy mogą poszczycić się solidnymi emolientami, jak woski i masła, więc najlepiej radzą sobie z ekstremalnie suchą skórą. W zamian potrzebują chwili, żeby do końca się wchłonąć. Wypróbuj Bielenda Algi Morskie Kremowe serum nawilżające do ciała (16 zł, drogerie). Zawiera morskie minerały oraz wyciągi z alg, które poprawiają sprężystość oraz elastyczność skóry.

4. Lubisz gdy jest… tłusto

Olejki są napakowane bogatymi roślinnymi ekstraktami (jak oliwka), więc pielęgnują suchą skórę lepiej niż wodne lotiony. Co więcej, pozostawiają seksowny połysk na ciele. Wypróbuj Kneipp Olejek do ciała Tajemnica piękna (27,99 zł, drogerie Hebe).

WH 06/2016

REKLAMA