[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Modny makijaż: pastelowe kreski na powiekach

W tym sezonie warto postawić na mocne akcenty. Dzięki wyrazistej kredce do oczu będziesz wyglądała zmysłowo i modnie. Pastelowe kreski na powiekach to jeden z hitów tego sezonu. Na pewno pokochają je dziewczyny, które lubią eksperymentować i bawić się makijażem.

niebieskie kreski fot. East News

Słowo od eksperta

Julita Jaskółka, makijażystka i charakteryzatorka

"Kredka do oczu to podstawa – wybierz tę, która daje bardzo intensywny kolor. Do narysowania kreski możesz też użyć wygodnego eyelinera w formie flamastra. Podkład powinien być lekki, wodny lub formie delikatnego musu, który pozostanie na skórze niewidoczny. Korektor rozświetlający, a puder transparentny i dodatkowo ciemniejszy o 2-3 tony od koloru skóry"

Komu pasuje

Wybierając odcień kresek, kieruj się zasadą doboru odcieni, które kontrastują z tęczówką oka. I tak na przykład do zielonych oczu pasują niebieskie kreski, a do niebieskich – turkusowe. Brązowe oczy świetnie wyglądają z miętową kreską, a zielone z cytrynową.  

Komu nie pasuje

Zrezygnuj z makijażu, jeśli masz podpuchnięte oczy. Kolorowa kreska sprawi, że będą wyglądały na zbyt małe. Nie rób go również wtedy, gdy przesadzisz z opalenizną. Makijaż może wyglądać niezbyt stylowo, a mówiąc wprost – tandetnie.

 

REKLAMA

kosmetyki fot. producenci

Jak zrobić makijaż krok po kroku

Twarz jako tło

Nałóż na skórę podkład i zamaskuj korektorem niedoskonałości. Oprósz cerę pudrem transparentnym, a kości policzkowe muśnij pudrem w ciemniejszym odcieniu.

Oczy – kolorowy, mocny akcent

Rysuj kreski na górnej powiece, ale nie wydłużaj ich tak jak w przypadku jaskółek. Wytuszuj delikatnie tylko górne rzęsy – to kreski, a nie rzęsy powinny grać pierwszoplanowa rolę. Podkreśl i dokładnie rozczesz brwi, aby wyglądały bardzo naturalnie. Użyj do tego żelu w kolorze włosów.

(1) Wodoodporny eyeliner, róż, Sephora (49 zł)

(2) Diorshow Liner, zielony (105 zł)  

(3) Sharp 3 d Pacific Smashbox (85 zł)

Usta – prawie niezauważalne

Podstawową zasadę tego sezonu już poznałaś: makijaż koncentruje się na akcentach, a reszta twarzy ma być dla akcentu dobrym tłem. Jeśli tym razem odważnie, a może i ekstrawagancko podkreśliłaś oczy, usta po prostu posmaruj balsamem. Wystarczy.  

Tego lata ciężkie pudry, pstrokate palety cieni, nudne brązy i szarości chowamy na dno kosmetyczki. Pastelowe kreski to niejedyny hit obecnego sezonu. Są nim także inne mocne akcenty: naturalna cera, wyraziste powieki oraz soczyste usta muśnięte pomarańczową pomadką albo jagodową szminką. Dzięki poradom naszych ekspertów bez trudu dopasujesz makijaż do swojej urody i szybko nauczysz się go wykonywać.

WH 04/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij