[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Makijaż oczu: jak zrobić smokey eyes krok po kroku?

Najmodniejsze smokey eyes są wersją light kultowego makijażu wieczorowego. Grafitowy cień do powiek sprawi, że Twoje spojrzenie będzie wyglądało tajemniczo, nieco mrocznie i bardzo seksownie. To idealne rozwiązanie, gdy chcesz zwrócić na siebie uwagę. Zwłaszcza jego uwagę.

smokey eyes fot. East News

Słowo od eksperta

Julita Jaskółka, makijażystka i charakteryzatorka

"Najważniejszy jest grafitowy cień, który możesz też zastąpić czarną kredką z gąbką. Podkład powinien być lekki, matujący, w naturalnym odcieniu skóry. Korektor rozświetlający w kolorze skóry. Na policzki nakładaj delikatny, matowy róż, bez drobinek. Szminka do ust (w tym wypadku sprawdzi się lepiej niż błyszczyk) powinna mieć jasny i chłodny odcień".

Komu pasuje ten typ makijażu

Najmodniejsze smokey eyes są wersją light kultowego makijażu wieczorowego. Znacznie delikatniejsze, idealnie nadają się na co dzień, zwłaszcza gdy dobrze czujesz się w rockowym lub grunge'owym stylu. Świetnie pasują do jasnych oczu, bo stanowią dla nich wyraźną oprawę.

Komu nie pasuje

Dziewczynom z bardzo małymi oczami, gdyż będą w takim make-upie wyglądać jak dwie małe, czarne plamki. Jeśli mimo wszystko chcesz spróbować tak się malować, możesz nieco powiększyć oczy: przyciemnij zewnętrzne kąciki oraz zrezygnuj z rysowania kreski na linii wodnej wzdłuż dolnej powieki.

REKLAMA

REKLAMA

kosmetyki fot. producenci

Makijaż krok po kroku

Twarz i podkład

Pamiętaj, że w tym wypadku policzki, czoło i usta wycofują się na dalszy plan, pracując na główny efekt – mocno podkreślone oczy. Wyrównaj odcień skóry podkładem i nałóż pod oczy korektor, aby kolor cery był jednolity na całej twarzy. Na koniec oprósz twarz transparentnym pudrem, a makijaż będzie się dłużej trzymał.

Oczy – najsilniejszy akcent

W centrum uwagi tego makijażu są oczy: mocno podkreślone i delikatnie rozmazane. Powinny być subtelnie odymione, a nie obrysowane. Zrób kreskę na górnej powiece, tuż przy linii rzęs, i delikatnie rozetrzyj ją gąbką. Na dolnej powiece narysuj kreskę od wewnątrz, wzdłuż tzw. linii wodnej oka. Rozetrzyj kredkę lub cień do załamania górnej powieki.

(1) Smokey Eye Kajal Liner, Bobbi Brown (106 zł)

(2) Paleta Secrets of The Smokey Eye, Deborah (59 zł)

(3) Cień Diorshow Khol (139 zł)

Usta

Im większy kontrast między makijażem oczu i ust, tym bardziej wyrazisty efekt. Pomaluj usta szminką, odciśnij je na chusteczce i nałóż jeszcze jedną warstwę.  

Tego lata ciężkie pudry, pstrokate palety cieni, nudne brązy i szarości chowamy na dno kosmetyczki. Podkreślone powieki to niejedyny hit tego lata. Są nim także inne mocne akcenty: naturalna cera i soczyste usta muśnięte pomarańczową pomadką albo jagodową szminką. Dzięki poradom naszych ekspertów bez trudu dopasujesz makijaż do swojej urody i szybko nauczysz się go wykonywać.

WH 04/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij