Modne sandały: dobierz buty do stopy

Na bal do pałacu się w nich nie wybierzesz, ale to nie znaczy, że książę z bajki nie zwróci na nie uwagi. Masz dużą stopę albo szeroką kostkę? Też możesz nosić odkryte buty - kluczem jest dobór odpowiedniego fasonu. Oto modne sandały, w których Twoje stopy będą wyglądały zgrabnie i kusząco. 

sandały fot. producenci
fot. producenci

1. Duży rozmiar

Jeżeli uważasz, że Twoja stopa jest za duża, wybieraj sandały w czarnych lub ciemnych kolorach, bo optycznie ją zmniejszą. Zwróć również uwagę, aby wierzch buta był zabudowany. Możesz nosić też modele za kostkę – im mniej stopy pokażesz, tym lepiej! Dzięki temu wzrok przykuwać będzie model buta, np. frędzle, a nie jego rozmiar.

New Look, cena: 179,90 zł; Deichmann, cena: 99 zł; Billibi, cena: 709 zł

2. Gruba kostka

Unikaj sandałów wiązanych i zapinanych wokół kostki. Jeżeli dotychczas nosiłaś takie buty, to Twoja kostka faktycznie mogła wyglądać dość solidnie. Dlatego wybieraj te modele, których paski okalają tylko piętę. Buty na grubym słupku albo koturnie odwrócą uwagę od tej części nogi i ją wysmuklą.  

Ochnik, cena: 379,90 zł; Tommy Hilfiger,cena: 399 zł; Top Secret, cena: 99,99 zł

3. Szeroka stopa

W tym przypadku warto kupić sandały, które mają szerokie paski. Możesz też użyć specjalnego sprayu, który zmiękczy but, a ten dopasuje się do stopy. Ważne, by stopa nie była ściśnięta i nic nie ograniczało krążenia krwi. Jeżeli masz skłonność do obrzęków stóp, to warto też wybierać skórzane albo zamszowe modele, podatne na rozciąganie.  

Vagabond, cena: 419 zł; Gino Rossi, cena: 299,90 zł; Aldo, cena: 429 zł

sandały fot. producenci
fot. producenci

4. Długie palce

Jest prosty sposób na to, aby Twoje długie palce nie wystawały poza krawędzie sandałów. Nie, nie większy rozmiar buta, tylko fason z wąskim wycięciem na palce, albo model toe-ring. Te rozwiązania nie pozwolą, by Twoja stopa uciekała do przodu. Wybieraj też buty z zabudowanymi przodami, wtedy problemu nie będzie wcale.  

New Look, cena: 99,99 zł; Vagabond, cena: 319 zł; CCC, cena: 99,99 zł  

5. Mały rozmiar

To prawda, że małe jest piękne, ale jeśli masz kompleks „dziecięcej stopy”, to wystrzegaj się całych czarnych sandałów, bo będzie wyglądać na jeszcze mniejszą. Postaw na zdobienia: kamienie i geometryczne wzory lub metaliczne zdobienia. Takie buty sprawią, że mała stópka będzie wydawała się nieco większa.  

Aldo, cena: 399 zł; River Island, cena: 189 zł; CCC, cena: 99,99 zł  

WH 07-08/2016

REKLAMA