Modne kreski zrobione eyelinerem

Oto przegląd makijażowych trendów na wiosnę 2018. Króluje rozświetlona cera, delikatne usta i podkreślone oko. Niech głównym akcentem Twojego makeupu będą czarne kreski w awangardowym stylu - rodem z wybiegów.

eyelinery fot. shutterstock

Rozświetlona cera, delikatne usta i podkreślone oko – to najważniejsze trendy w wiosennym makijażu. Mówiąc o tym ostatnim elemencie, mamy na myśli kreskę wykonaną eyelinerem. I nie chodzi nam wcale o klasyczne kocie oko, które zapewne opanowałaś do perfekcji. W tym sezonie stawiamy na bardziej wysublimowane kreski, prosto z pokazów największych projektantów mody. Wspólnie z Sergiuszem Osmańskim, wizażystą i dyrektorem kreatywnym sieci perfumerii Sephora w Polsce przygotowaliśmy przegląd i instrukcję malowania najmodniejszych w tym sezonie kresek.

eyelinery mat.prasowe
Kat Von D Ink Liner, sephora.pl, 89zł

Kreska awangardowa - ten rodzaj kreski musisz tworzyć dwuetapowo, najlepiej za pomocą eyelinera w pisaku. Najpierw narysuj ją na granicy ruchomej i nieruchomej powieki, wydłużając ją ku górze w zewnętrznym kąciku oka. To samo zrób, tworząc kreską przy górnej linii rzęs. Złącz obie kreski w całość. Zostaw wolną przestrzeń przy wewnętrznym kąciku. Na ruchomej powiece możesz zaaplikować metaliczny cień. Wytuszuj tylko górne rzęsy. Możesz dodać też kępki rzęs. Będzie jeszcze bardziej artystycznie. Uważaj. Ten rodzaj kreski nie sprawdzi się przy oczach głęboko osadzonych, bo cofnie je jeszcze bardziej do środka.

Wypróbuj: Kat Von D, Ink Liner, Płynny eyeliner z końcówką pisaka, 89 zł; sephora.pl

W kwietniowym numerze Women’s Health, dostępnym w kioskach do 12 kwietnia znajdziesz propozycje czterech innych, równie modnych w tym sezonie kresek. Na swoich pokazach promowali je najwięksi projektanci mody: Jill Stuart, Oscar De La Renta, Roberto Cavali oraz Tom Ford

REKLAMA