Modelowanie sylwetki: kosmetyki do kamuflażu

Widziałaś ciała kulturystek w kolorze spieczonego bekonu? My wolimy kosmetyki dające naturalny efekt wymodelowania ciała. Dowiedz się, jak powiększyć piersi, ukryć cellulit lub poprawić wygląd nóg za pomocą bronzera, rozświetlacza i innych produktów z drogerii.

biust, piersi, stanik fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Powiększ piersi olejkiem do ciała

Połyskujący olejek do ciała albo rozświetlacz przyciągają światło, sprawiając, że piersi wydają się większe i bardziej jędrne. Wklep kosmetyk nad obojczykami, nad zaokrągleniem biustu oraz centralnie między piersiami. Możesz dodatkowo nałożyć bronzer, by wykreować cień w kształcie liter M i W wokół dekoltu.

Wypróbuj: Collistar Dwufazowy olejek rozświetlający, 99 zł

brzuch fot. Artem Furman 2015/shutterstock.com
fot. Artem Furman 2015/shutterstock.com

Podkreśl mięśnie brzucha bronzerem

Próba narysowania mięśni tam, gdzie ich brakuje, zawsze kończy się porażką – odpuść sobie. Jeśli jednak chcesz podkreślić już wyrzeźbiony sześciopak, wystarczy Ci matowy bronzer ciemniejszy od Twojej skóry o dwa tony. Napnij przed lusterkiem mięśnie i nakładaj kosmetyk w zagłębienia między nimi.

Wypróbuj: Shiseido Bronzer, 162 zł

nogi fot. puhhha 2015/shutterstock.com
fot. puhhha 2015/shutterstock.com

Wymodeluj nogi rozświetlaczem do ciała

Postaw na tzw. rajstopy w kremie – rozświetlają, poprawiają mikrokrążenie oraz koloryt nóg, a także intensywnie nawilżają skórę. Efekt jest natychmiastowy i zmywalny – wystarczy jeden prysznic.

Wypróbuj: C.C. Body Illuminator UVA/UVB, 49, 60 zł

uda fot. petrunjela 2015/shutterstock.com
fot. petrunjela 2015/shutterstock.com

Odchudź uda... podkładem

Ciemny wyszczupla – wykorzystaj to, jeśli chcesz optycznie zmniejszyć objętość ud czy brzuszka albo ukryć cellulit. Zmieszaj z masłem do ciała podkład ciemniejszy od Twojej skóry o trzy tony. Wymodeluj wewnętrzną stronę ud, nakładając kosmetyk wilgotną gąbką do makijażu.

Wypróbuj: MAC Face and Body Foundation, 150 zł

Oczywiście żaden kosmetyk nie zastąpi intensywnej, regularnej aktywności fizycznej. Najlepiej przekonasz się o tym realizując nasz miesięczny plan treningowy lub wykonując ćwiczenia na płaski brzuch.

kobieta fot. Valua Vitaly 2015/shutterstock.com
fot. Valua Vitaly 2015/shutterstock.com

Ukryj krosty i naczynka korektorem

Korektor w sztyfcie – w odcieniu Twojej skóry – ukryje blizny, krosty, rozstępy, a nawet naczynka na nogach. Po prostu zamaluj niedoskonałość, po czym delikatnie wklep kosmetyk palcami, rozcierając granice koloru.

Wypróbuj: Pupa Cover Stick Concealer, 62 zł

peeling fot. Kamil Macniak 2015/shutterstock.com
fot. Kamil Macniak 2015/shutterstock.com

Zamaluj przebarwienia samoopalaczem

Pomoże Ci w tym samoopalacz. Pamiętaj tylko, by najpierw złuszczyć skórę peelingiem, następnie dokładnie ją wytrzeć i dopiero nakładać kosmetyk długimi, równomiernymi ruchami – od szyi w dół (nie zapomnij o wcześniejszym wtarciu tłustego kremu w łokcie, kolana i stopy).

Wypróbuj: Guinot Corps d'ete, 104 zł

WH 03/2015

REKLAMA