[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Mocne oko: kreska na 4 sposoby

kreski makijaż fot. shutterstock

1. Rockowo

Użyj:

Szybko schnącego eyelinera w pisaku (Marc Jacobs, Magic Marc’er, 147 zł, sephora.pl)

Zrób:

Grubą kreskę poprowadź na ruchomej powiece, zaczynając tuż nad linią rzęs. Zakończ powyżej zewnętrznego kącika, wyciągając ją do góry. Kreska nie musi być idealna –nawet wskazane jest lekkie niechlujstwo. Jest to dość „ciężka” linia, dlatego odpuść cień. Mocno wytuszuj górne rzęsy i delikatnie dolne.

Dla kogo?

Kreska najlepsza dla oczu w kształcie azjatyckim i z opadającą górną powieką – ukryje „zwis” nieruchomej części powieki.

2. Kobieco

Użyj:

Eyelinera w pędzelku (Sephora Collection, 40 zł; sephora.pl) i kredki (Bourjois, Khol & Contour, 36,99 zł; rossmann.pl)

Zrób:

Zacznij od wewnętrznego kącika nad górną linią rzęs i przeciągnij kreskę do góry, poza zewnętrzny kącik. Tak, to klasyczny rodzaj kreski, który został unowocześniony o kolor dodający ostrości. I nie chodzi tu o jakikolwiek kolor, ale o konkretną barwę: gołębi błękit albo przygaszoną biel. Tę kolorową kreskę zrób kredką, którą możesz też wykorzystać do obrysowania wodnej linii oka. Na załamaniu ruchomej powieki nałóż cień w kolorze cielistym – tym sposobem uwydatnisz czarną linię. Wytuszuj górne i dolne rzęsy.

Dla kogo?

Wszystkie rodzaje oczu, oprócz wypukłych – cienka kreska dodatkowo uwypukli ruchomą część powieki.

3. Imprezowo

Użyj:

Żelowego eyelinera (Kobo Professional, Perfect Gel Eyeliner, 18,59 zł; drogerienatura.pl)

Zrób:

Aby kreska nie była zbyt ciężka, zacznij ją rysować od połowy oka, pod linią dolnych rzęs. Wyciągnij ją do góry poza zewnętrzny kącik. Wytuszuj jedynie górną część rzęs. Na dolną, wewnętrzną linię oka nałóż cień rozświetlający. Ruchomą część powieki zostaw naturalną.

Dla kogo?

Ta kreska niewskazana jest dla szeroko rozstawionych oczu – optycznie jeszcze bardziej oddali je od środka twarzy.

4. Glamour

Użyj:

Grubej, kremowej kredki (Estée Lauder, Super Noir Shadow & Liner in Blackest Black, 109 zł; esteelauder.pl) i matowego, czarnego cienia (Bell, Hypo Allergenic, Waterproof Mat Eyeshadow 14,99 zł; bellsklep.com.pl)

Zrób:

Kredką obrysuj dolną i górną linię rzęs (razem z wodną linią oka), ale nie wyciągaj kreski na zewnątrz. Powyżej zrób drugą linię, tym razem cieniem. Nie blenduj go: pozwól mu „pracować”, bo im dłużej będzie na oku, tym ładniej sam się rozetrze. Wytuszuj dolne i górne rzęsy. Ten rodzaj kreski nie znosi konkurencji, więc odpuść cień.

Dla kogo?

Niewskazany dla małych oczu i blisko osadzonych, bo jeszcze bardziej się zmniejszą i przybliżą do nosa.

 A jeśli wolisz delikatnie podkreślić swoją urodę, postaw na make-up no make-up.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij