Mniej kosmetyków, więcej pewności siebie: 4 produkty

Pełne słońce i wysokie temperatury to najwięksi wrogowie nawet najbardziej trwałego makijażu. Może wydawać się, że im więcej pudru nałożysz, tym lepiej zabezpieczysz go przed spłynięciem z twarzy. W tym przypadku warto jednak kierować się zasadą „keep it simple”. Postaw na absolutne minimum i ciesz się makijażem, który utrzyma się w miejscu przez cały dzień i nie obciąży skóry.

Lekki makijaż fot. Benjo Arwas

W trakcie lockdownów przekonałyśmy się, że codzienny makijaż wcale nie jest koniecznością. Co więcej, przekonałyśmy się również, że nie potrzebujemy go do tego, aby czuć się piękne i pewne siebie. Większość kolorowych kosmetyków i akcesoriów do makijażu spędziła ten czas na dnie kosmetyczek. Wskazują na to nie tylko nasze obserwacje, ale i badania. Z raportu opublikowanego przez McKinsey & Company wynika, że w 2020 roku sprzedaż pędzli, gąbek i innych makijażowych narzędzi spadła o 7% w porównaniu do roku poprzedniego. To minimalistyczne podejście spodobało nam się na tyle, by trzymać się go po powrocie do względnej normalności. Dlatego drastycznie obcinamy ilość kosmetyków i narzędzi. Szykuj 4 produkty oraz palce – tyle wystarczy.

Naturalny rumieniec

Aplikując róż, zacznij od szczytu kości jarzmowych i rozpracowuj go ku dołowi. Użyj produktu mokrego w sztyfcie lub w płynie – dzięki temu uzyskasz naturalny i świeży efekt. Najlepiej rozprowadzać go palcami lub ewentualnie wilgotną gąbeczką. Dzięki tej metodzie róż będzie wyglądał, jakby ktoś obdarzył Cię komplementem. Nakładając róż pędzlem, łatwo przesadzić i zamienić się w matrioszkę.

Użyj: Rare Beauty Soft Pinch Liquid Blush, 105 zł, sephora.pl

Lekki makijażfot. Benjo Arwas

Wskazówka

Produkty do makijażu twarzy nakładaj w kolejności mokre-suche. Zacznij od podkładu lub kremu BB, następnie zaaplikuj róż i rozświetlacz w kremie (możesz zrobić to palcami). Na sam koniec omieć twarz lekkim, rozświetlającym pudrem.

Soczyste usta

Zapomnij o konturówkach i wyraźnie wyrysowanych ustach. Rozmyta szminka zapewni łagodniejszy i lżejszy wygląd, który stworzy spójną całość z resztą elementów makijażu. Rozmyte krawędzie uzyskasz, aplikując szminkę nie bezpośrednio z opakowania, a wklepując ją delikatnie opuszkiem palca od środka ku brzegom ust. Makijaż możesz wykończyć transparentnym błyszczykiem lub pozostawić w wersji matowej bądź satynowej.

Użyj: MAC Powder Kiss Lipstick, 99 zł, maccosmetics.pl

Lekki makijażfot. Benjo Arwas

SPRAWDŹ: 3 proste kroki do skóry pełnej blasku [patent na pielęgnację] 

Lśniąca cera

Wbrew pozorom, uzyskanie takiego efektu to niełatwa sztuka. Skóra powinna wyglądać świeżo, ale nie tłusto, a łatwo tę granicę przekroczyć. Aby uzyskać zamierzony efekt, skup się na rozświetleniu partii, które najbardziej odstają, czyli kości policzkowych, grzbietu nosa oraz skroni. Wystrzegaj się za to rozświetlania brody oraz środka czoła. Naturalny efekt da Ci krem BB, podkład na bazie wody lub tint. Nie zapomnij też o lekkim kremie.

Użyj: Inglot Starlight Stick Highlighter, 65 zł, inglot.pl

Lekki makijażfot. Benjo Arwas

Oko w kolorze

Ciepłe, żywe barwy cieni idealnie sprawdzą się latem i wczesną jesienią. Dla podbicia koloru warto użyć o 2 tony jaśniejszego korektora lub specjalnej bazy pod cienie. Cienie najlepiej aplikować zbitym pędzelkiem na ruchomą powiekę, a następnie rozcierać puchatym w kierunku powyżej załamania.

Użyj: Anastasia Beverly Hills Mini Eye Primer, 89 zł, sephora.pl

Lekki makijażfot. Benjo Arwas

ZOBACZ TEŻ: Jak używać płytki gua sha. Masaż twarzy

REKLAMA