Mezoterapia: skuteczny sposób na wypadanie włosów

Mezoterapię skóry głowy przeprowadza się tak samo, jak na twarzy, nieco inny jest jednak skład stosowanych tu koktajli – mają one przede wszystkim pobudzić mikrokrążenie oraz wzmocnić i chronić strukturę naczyń włosowatych.

czy mezoterapia jest skuteczna GettyImages

Działając w ten sposób, stymulują wzrost włosa, odżywiają i zabezpieczają przed wysuszeniem tkanki otaczające jego korzeń oraz poprawiają kondycję kosmyków – włosów jest więcej, a ponadto stają się silniejsze i bardziej witalne.

"Mezoterapia kwasem hialuronowym, to skuteczna terapia dla suchej, łuszczącej się i podrażnionej skóry głowy - nawilża ją, a w rezultacie odżywia też cebulki włosa." - mówi Aneta Szulska-Schoepp, lekarz medycyny estetycznej, właścicielka Gabinetu Medycyny Estetycznej Perfect Derm

ZOBACZ TEŻ: Codzienne mycie włosów szkodzi: prawda czy mit? [opinia eksperta]

Problem: osłabienie

Włosy zniszczone farbowaniem czy nadmierną stylizacją potrzebują nawilżenia oraz odżywienia, zwłaszcza od środka. Świetnie zrobi im mezoterapia z kwasu hialuronowego oraz witamin. Nieco droższe, ale skuteczne jest również osocze bogatopłytkowe, czyli preparat z własnej krwi. Dobrze wykonywać mezoterapię na zmianę z krioterapią – efekt poprawy kondycji włosów jest wtedy najszybszy

Problem: wypadanie

Nie istnieją cudowne odżywki, które rozwiązałyby problem wypadających na skutek ciąży, stresu czy przemęczenia włosów. Tutaj z pomocą przychodzi koktajl aminokwasów, witamin i kwasów nukleinowych, podawany pod skórę maleńką igłą. Zabiegi powinno się wykonywać w kilku seriach: 3-5 razy co 2-4 tygodnie. Dzięki temu włosy zostaną pobudzone do wzrostu, a Ty znów będziesz miała gęstą, zdrową czuprynę.

ZOBACZ TEŻ: Jak modelować włosy suszarką? [wskazówki od fryzjera]

Problem: łojotokowe zapalenie skóry

 Łojotokowe zapalenie skóry to choroba dotykająca najczęściej młodych facetów, w wielu przypadkach skutkująca łysieniem. Jeśli podejrzewasz, że ma to Twój chłopak, koniecznie wyślij go do dermatologa – często do wyleczenia wystarczy specjalny szampon. Kiedy zaburzenia w wydzielaniu sebum miną, mezoterapia szybko przywróci gęstość jego włosom.

REKLAMA