[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.7

Maska do włosów: 5 elementów, które Cię do niej przekonają

Standardowy zestaw każdej kobiety to szampon, odżywka i ewentualnie produkt do stylizacji. Mało która z nas pamięta o tym, aby regularnie stosować również maskę. A przecież jest ona najlepszym środkiem regenerującym włosy. Pytanie brzmi więc nie czy, ale kiedy po nią sięgniesz!

Maska do włosów to element niemal każdej dobrze zaprojektowanej linii tego typu kosmetyków – i nie jest to przypadek. Dlatego powinnaś znaleźć dla niej miejsce nie tylko w swojej łazience, ale również w swojej regularnej pielęgnacji. Zanim jednak to zrobisz, pamiętaj, że jak w przypadku każdego innego produktu, maski należy używać w określony sposób.

Przede wszystkim nie stosuj jej częściej niż 1-2 w tygodniu, aby nie obciążyć włosów. Poza tym pamiętaj, aby nakładać ją na osuszone ręcznikiem włosy, a jeśli chcesz wzmocnić działanie – dodatkowo założyć czepek kąpielowy. Natomiast do spłukiwania koniecznie użyj letniej wody.

1. Żaden inny kosmetyk do włosów nie oferuje tak bogatego składu

Garnier przygotował gamę masek do włosów przygotowanych pod określone potrzeby. Po pierwsze, podobnie jak w przypadku maseczek do twarzy, maski do włosów Garnier mają znacznie bardziej odżywczy skład. Oznacza to, że możesz spodziewać się chociażby większej ilości drogocennych olejów, ekstraktów owocowych i innych składników aktywnych, a także, że będą one bardziej skoncentrowane.

Producenci nie mogą pozwolić sobie na takie działania chociażby w odżywkach, których używamy nawet przy każdym myciu, jako że nasze włosy byłyby zbyt przeciążone. Dzięki temu, że masek używamy (najczęściej) raz w tygodniu, ich twórcy mają szansę wzbogacić skład, a tym samym sprawić, że działanie będzie intensywniejsze.

2. To niezastąpiona metoda na szybką regenerację

A przecież są sytuacje, kiedy nasze włosy potrzebują właśnie takiego mocnego zastrzyku energii czy odżywienia. Przypomnij sobie na przykład, jak daleka od stanu pożądanego jest twoja fryzura po powrocie z wakacji. Wpływ morskiej wody, słońca i zaniedbań pielęgnacyjnych to w końcu nie najlepsza kombinacja.

Również zimą włosy są wystawione na wiele niebezpieczeństw – wilgotność, wiatr, nakrycia głowy, klimatyzacja i ogrzewanie… Aby zniwelować wszystkie te potencjalne zagrożenia, nie zawsze wystarczy działać łagodnie, a nawet jeśli, taka metoda będzie niezwykle czasochłonna. Tymczasem w przypadku mocno regenerującej maski, już po pierwszym użyciu zauważysz różnicę.

Zawdzięcza to ona intensywnie odżywczym składnikom, takim jak masło shea, olej kokosowy albo proteiny jedwabiu. Pamiętaj, że dwa pierwsze lepiej sprawdzą się w przypadku włosów niskoporowatych, czyli prostych i niepuszących się. Dla ich posiadaczek świetna będzie na przykład maska Garnier Awokado i Masło Karite. Dla właścicielek włosów wysokoporowatych lepsza będzie Garnier Goodbye Damage, zawierająca drogocenny olejek Amla.

3. To świetny sposób dla leniwych

Oczywiście nie twierdzimy, że taki kosmetyk zastąpi pozostałe etapy pielęgnacji. Jeśli jednak należysz do osób, które po prostu nie mają czasu na konsekwentne stosowanie odżywek, olejów, mgiełek czy płukanek, może okazać się, że to doskonała metoda, aby nadrobić braki.

Wszystkie używamy szamponu i każda z nas po jego zastosowaniu musi zbilansować zakłóconą gospodarkę hydrolipidową, stąd konieczność odżywienia skóry głowy. Wystarczy jednak, że zmobilizujesz się raz na kilka dni, a kiedy następnym razem będziesz spóźniona i podejmiesz rozpaczliwą próbę dopracowania swojego wyglądu, przynajmniej włosy nie będą trudne do okiełznania. Staną się gładkie, lśniące oraz – co w przypadku pośpiechu może okazać się najważniejsze – zaskakująco łatwe do ułożenia.

4. To niezbędny produkt dla właścicielek bardzo zniszczonych włosów

Możesz powiedzieć, że coś tu nie gra, bo należysz do osób, które na pielęgnację włosów nie żałują czasu i regularnie stosują odżywki, a jednak pożądanych efektów nie widać. Cóż, być może w Twoim przypadku są one szczególnie osłabione lub zniszczone. Przyczyn takiego stanu wyróżniamy naprawdę sporo.

Wystarczy, że regularnie farbujesz włosy albo codziennie narażasz je na działanie wysokich temperatur, nie używając przy tym kosmetyku zabezpieczającego. Innym powodem może być zaburzenie naturalnych procesów gospodarki wodnej i tłuszczowej poprzez używanie zbyt mocno oczyszczających szamponów. Co więcej, na zły stan włosów mogą wpływać różnorakie choroby, na przykład te hormonalne.

Jeśli którakolwiek z tych możliwości Cię dotyczy i potrzebujesz wzbogacić swoją pielęgnację, koniecznie zwróć uwagę na silniej działające maseczki. Nasza rada: Zostawcie je na włosach nieco dłużej niż radzi producent.

5. Urządź sobie domowe SPA

Jednak maska do włosów to znacznie więcej niż pielęgnacyjna konieczność. To także niezwykle przyjemny rytuał, który świetnie wpisze się w tak zwane „pamper evening”, czyli wieczór, kiedy masz czas całkowicie poświęcić się sobie i upiększaniu swojego wyglądu.

Wybieraj kosmetyki o przyjemnym dla Ciebie zapachu, konsystencji i sposobie używania, a sprawią one, że odstresujesz się po ciężkim dniu, jednocześnie robiąc coś dla siebie. Pielęgnację ciała i ducha należy łączyć kiedy tylko to możliwe.

źródło: materiały nadesłane przez producenta

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij