Maseczka z jajka na włosy [wideo]

Jakiś czas temu w rozmowie z moją babcią zapytałam ją o domowy sposób na piękne włosy, a ona bez zawahania się i ani chwili zastanowienia odpowiedziała: „jajko na włosy”. Wtedy zaczęłam zastanawiać się, jakie efekty przyniosłoby stosowanie maski na włosy z jajka, dlatego postanowiłam to sprawdzić. Zobacz mój test i opinię w materiale wideo, który dla Ciebie przygotowałam.

Maseczka z jajka na włosy fot. shutterstock.com

Domowa maska z jajek – sposób na piękne włosy

Zdrowe i gęste włosy to marzenie wielu kobiet, ale nie zawsze łatwe i tanie do spełnienia. Tak duży wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów wcale nie ułatwia sprawy, bo przecież nie wiesz, który z nich faktycznie działa. Z tego powodu proponuję Ci wrócić do starych, domowych sposobów na zniszczone włosy, czyli maseczki do włosów z jajka. Dlaczego jaja?

Jajko na włosy – efekty

Odżywkę do włosów z jaja może stosować każdy niezależnie od kondycji czy rodzaju włosów. Polecana jest przede wszystkim osobom o zniszczonych, suchych i pozbawionych blasku włosach. Maska z jajka to świetny sposób na zniszczone, ale także wypadające i łamliwe włosy. Taki zabieg ma na celu przyspieszenie porostu włosów, zapobieganie powstawaniu łupieżu oraz nawilżenie ich. A to wszystko ze względu na właściwości jajek, które są źródłem lecytyny (lecytyna zapobiega wypadaniu włosów). Żółtko wygładzi i nawilży włosy, a dzięki zawartości siarki zatrzyma proces powstawania łupieżu. Białko natomiast odpowiada za ich wzmocnienie i nadanie objętości. Ma także zapobiegać łamliwości. Do pielęgnacji i poprawy ogólnej kondycji włosów możesz użyć podstawowej maseczki na włosy z samych jaj, ale możesz też dodawać do niej różnego rodzaju składniki, które będą dodatkowo odżywiać Twoje włosy.

Maseczka z jajka na włosy – przepis

W moim teście wykorzystałam dwa bardzo proste przepisy.

  1. Zaczęłam od przetestowania działania maski z samych jaj. Do wykonania takiej maski wykorzystałam dwa średnie całe jajka, ponieważ mam dość długie włosy. Roztrzepane jajka nałożyłam na rozczesane wcześniej, suche włosy i pozostawiłam (w ręczniku) na pół godziny. Następnie umyłam włosy chłodną wodą i szamponem.
  2. Kolejnym razem zmodyfikowałam nieco przepis, ponieważ 30 minut trzymania włosów z jajeczną maską w ręczniku okazało się zbyt długo, a dwa jajka to za mało na długość moich włosów. Podczas kolejnej próby użyłam 3 jaj i trzymałam maskę na włosach między 15 a 20 minut.

Ważne!

Woda, którą będziesz spłukiwała jajeczną maskę z włosów, powinna być letnia, a nawet zimna, ponieważ zbyt wysoka temperatura wody może spowodować ścięcie się jaj, a przecież nie chcesz, żeby na Twoich włosach zrobiła się jajecznica.

Maseczka na włosy z jajka i miodu

Drugi przepis na maskę na włosy z jaja, który testowałam, składał się z trzech produktów.

Składniki:

  • 1 duże jajko
  • 1 łyżka stołowa oliwy z oliwek
  • 1 łyżka stołowa miodu (płynnego, naturalnego)

Wykonanie:

Wszystkie składniki należy połączyć i rozprowadzić równomiernie po całej długości włosów, a także wmasować w skórę głowy. W tym przypadku rozczesałam i umyłam najpierw włosy z niewielką ilością szamponu (nie używałam odżywki). Następnie nałożyłam maskę i pozostawiłam w ręczniku na 15 minut. Po upływie tego czasu spłukałam maskę i umyłam włosy zimną wodą. Efekt był naprawdę imponujący.

Jakie efekty otrzymałam po użyciu oby masek? O tym opowiem Ci w materiale wideo.

Maseczka z jajka na włosy – moja opinia

Zobacz również:
REKLAMA