[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Maseczka z banana chroni przed słońcem!

Stosowana dwa razy w tygodniu dodatkowo nawilży i rozjaśni przebarwienia. Banan nie wywołuje reakcji alergicznych, jest bogaty w potas i witaminy z grup A,B i E. W połączeniu z odpowiednimi składnikami stworzy eliksir dla zmęczonej zimą skóry.

fot. shutterstock

Składniki:

  • 1 banan bio
  • 2 łyżki kefiru lub jogurtu naturalnego
  • 1 łyżka miodu
  • kilka kropel wody różanej lub cytryny

Przygotowanie i sposób użycia:

Dojrzały banan rozgnieć widelcem i wymieszaj z pozostałymi składnikami. Dla uzyskania lepszego efektu przez nałożeniem maseczki zrób peeling. Maseczkę pozostaw na skórze na 15 minut, po czym umyj twarz ciepłą wodą.

Czy pamiętasz, że peelingi i maseczki robimy po godzinie 17? Wówczas skóra przestawia się z funkcji ochronnej na regeneracyjną i dużo łatwiej wchłania odżywcze składniki. Jeżeli masz skłonność do wyprysków, zrezygnuj z kefiru i miodu, za to dodaj do masy bananowej łyżeczkę kurkumy i łyżeczkę sody oczyszczonej. Odpowiednią konsystencję uzyskasz mieszając i łącząc składniki sokiem z cytryny.

Nie wyrzucaj skórki!

Kiedy maseczkę nałożysz już na twarz weź skórkę pozostałą po bananie i jej wewnętrzną stroną wyczyść skórzane buty. Zawarte w skórce woski wyglancują je na wysoki połysk i zabezpieczą przed wilgocią.

Skórka oprócz wosków zawiera witaminy A, B i C, które przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek. Następnym razem, jak obierzesz banana do zjedzenia, oderwij od wewnętrznej części skórki biały miąższ i przyłóż go na czoło i pod oczy. Tego rodzaju zabiegi wykonuj jednak tylko wtedy, gdy kupisz banany bio – będziesz mieć pewność, że nie były pryskane chemikaliami opóźniającymi dojrzewanie.

Czy wiesz, że Mieszkańcy Karaibów wewnętrzną częścią skórki od banana czyszczą sobie zęby z osadów po kawy? Ponoć działa równie skutecznie jak czyszczenie zębów u dentysty.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij