Maseczka z banana chroni przed słońcem!

Stosowana dwa razy w tygodniu dodatkowo nawilży i rozjaśni przebarwienia. Banan nie wywołuje reakcji alergicznych, jest bogaty w potas i witaminy z grup A,B i E. W połączeniu z odpowiednimi składnikami stworzy eliksir dla zmęczonej zimą skóry.

shutterstock
fot. shutterstock

Składniki:

  • 1 banan bio
  • 2 łyżki kefiru lub jogurtu naturalnego
  • 1 łyżka miodu
  • kilka kropel wody różanej lub cytryny

Przygotowanie i sposób użycia:

Dojrzały banan rozgnieć widelcem i wymieszaj z pozostałymi składnikami. Dla uzyskania lepszego efektu przez nałożeniem maseczki zrób peeling. Maseczkę pozostaw na skórze na 15 minut, po czym umyj twarz ciepłą wodą.

Czy pamiętasz, że peelingi i maseczki robimy po godzinie 17? Wówczas skóra przestawia się z funkcji ochronnej na regeneracyjną i dużo łatwiej wchłania odżywcze składniki. Jeżeli masz skłonność do wyprysków, zrezygnuj z kefiru i miodu, za to dodaj do masy bananowej łyżeczkę kurkumy i łyżeczkę sody oczyszczonej. Odpowiednią konsystencję uzyskasz mieszając i łącząc składniki sokiem z cytryny.

SPRAWDŹ: Substancje, których nie należy łączyć ze słońcem [kosmetyki, leki, warzywa]

Nie wyrzucaj skórki!

Kiedy maseczkę nałożysz już na twarz weź skórkę pozostałą po bananie i jej wewnętrzną stroną wyczyść skórzane buty. Zawarte w skórce woski wyglancują je na wysoki połysk i zabezpieczą przed wilgocią.

Skórka oprócz wosków zawiera witaminy A, B i C, które przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek. Następnym razem, jak obierzesz banana do zjedzenia, oderwij od wewnętrznej części skórki biały miąższ i przyłóż go na czoło i pod oczy. Tego rodzaju zabiegi wykonuj jednak tylko wtedy, gdy kupisz banany bio – będziesz mieć pewność, że nie były pryskane chemikaliami opóźniającymi dojrzewanie.

Czy wiesz, że Mieszkańcy Karaibów wewnętrzną częścią skórki od banana czyszczą sobie zęby z osadów po kawy? Ponoć działa równie skutecznie jak czyszczenie zębów u dentysty.

ZOBACZ TEŻ: 5 prostych przepisów z bananem w roli głównej oraz Jak słońce i promieniowanie wpływa na oczy? [chroń swój wzrok]

REKLAMA