Masaż bańką chińską - domowy sposób na cellulit [WIDEO]

Masaż bańką chińską to Twój sprzymierzeniec w walce z cellulitem. Zobacz, jak używać bańki chińskiej, kiedy spodziewać się pierwszych efektów i czy masując się pod ciśnieniem, powinnaś obawiać się siniaków.

| Data aktualizacji: 2020-11-27
bańka chińska fot. Shutterstock.com

Masaż bańką chińską - co musisz o nim wiedzieć?

Regularne masowanie bańką chińską to świetny sposób na wygładzenie nieregularnej struktury skóry, zwanej potocznie cellulitem lub skórką pomarańczową. Najczęstszą przyczyną powstawania nieestetycznych nierówności jest odkładanie się niemetabolizowanego tłuszczu, wody oraz toksyn. Dermatolodzy twierdzą, że z tym problemem boryka się ok. 90% kobiet. Czy w takiej sytuacji pozostaje nam pogodzić się ze smutną rzeczywistością? Niekoniecznie. Metoda, którą proponujemy wymaga co prawda regularności i sumienności, ale, w przeciwieństwie od większości kremów i innych specyfików, daje zaskakujące efekty.

ZOBACZ, JAK TO ZROBIĆ:

 

Masaż bańką chińską - jak to działa?

Jak bańki chińskie pomagają w walce z cellulitem? Silikonowe kubeczki zasysają skórę i działając pod ciśnieniem pobudzają krążenie limfy oraz wspomagają procesy detoksykujące, a w efekcie pomagają rozbijać złogi tłuszczu. To technika zbliżona do szczotkowania skóry na sucho, ale działa również na głębsze warstwy skóry.

Zanim jednak chwycisz za bańkę, zapoznaj się z 3 istotnymi faktami na jej temat.

SPRAWDŹ: Dieta na cellulit - co jeść [WH NEWS]

Masaż bańką chińską - 3 ważne fakty, które musisz znać

1. Masaż bańką chińską nie powoduje powstawania siniaków

Przeglądając internet trafiłaś na zdjęcia Jennifer Aniston czy Gwyneth Paltrow z czerwonymi siniakami na nogach? Nie obawiaj się - Tobie nie powinno się to przydarzyć. Silikonowe bańki chińskie działają podobnie, jak ich klasyczne, szklane odpowiedniki (które zazwyczaj stosują gwiazdy), ale są dużo delikatniejsze. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że po masażu pozostaną siniaki, których ukrycie latem graniczyłoby z cudem.

2. Masaż bańką chińską w domu to bułka z masłem

Jeśli nigdy go nie próbowałaś, masaż bańką chińską może wydawać się skomplikowanym zabiegiem. W rzeczywistości to prosta sprawa. Do jego wykonania używa się silikonowego kubeczka, który po ściśnięciu przykłada się do nasmarowanej oliwką skóry i pod ciśnieniem wciąga ją do środka. Tak zamocowaną bańką wykonuje się koliste lub posuwisto-zwrotne ruchy. Masaż nie powinien powodować bólu - jeśli go odczuwasz, odessij bańkę i przystaw ją ponownie. Jeden masaż powinien trwać około 30 minut (po 15 minut na nogę). Najlepsze efekty uzyskasz wykonując go co drugi dzień.

Przeciwwskazaniem do wykonywania masażu bańką chińską są popękane naczynka, żylaki, uszkodzenia naskórka, choroby skóry oraz ciąża.

3. Masaż bańką chińską nie zadziała jak magiczna różdżka

Masaż bańką chińską to świetna, tania i bezpieczna metoda walki z cellulitem. Nie oczekuj jednak, że po jednym masażu obudzisz się ze skórą gładką jak pupcia niemowlaka. Najlepsze efekty uzyskasz, jeśli masaż bańką chińską połączysz z regularnymi treningami, zbilansowaną dietą oraz piciem odpowiedniej ilości wody. Widoczne wygładzenie i poprawę elastyczności skóry powinnaś zauważyć już po ok. 3 tygodniach regularnego masowania.

Poznaj też inne metody, dzięki którym Twoja walka z cellulitem będzie wyrównana.

ZOBACZ TEŻ: Cellulit - skąd się bierze pomarańczowa skórka?

Zobacz również:
REKLAMA