Manicure: wskazówki kosmetyczki

Bądź ostrożna, gdy testujesz nowy salon kosmetyczny. Decydując się na profesjonalny pedicure albo manicure, pamiętaj, że liczy się nie tylko jakość zabiegu, ale również bezpieczeństwo wykonania. Zobacz, na co zwracać uwagę podczas wizyty u kosmetyczki.

manicure fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Bądź czujna

REKLAMA

Uważnie rozglądaj się w nowym salonie manicure. „Podstawowe błędy, na jakie powinnaś zwrócić uwagę, to brak dezynfekcji rąk/stóp przed wykonaniem zabiegu, używanie jednorazowych pilników wielokrotnie czy brak jednorazowej folii w wanience do pedicure” – mówi Danka Błotna, mistrzyni Polski Nail Design oraz edukatorka marki Essie. Jeśli zauważyłaś któryś z tych błędów, wyjdź z salonu.

Przestrzegaj kolejności

„Jeśli masz dziś wizytę u pedicurzystki, odpuść sobie rano depilację nóg. Miniranki powstałe w wyniku golenia mogą ułatwić bakteriom przedostanie się do wnętrza Twojego organizmu. Ustal harmonogram: najpierw paznokcie, później depilacja” – radzi dr Daves Higgs.

Nie bądź nadgorliwa

„Nie skracaj samodzielne paznokci na dzień przed wizytą w salonie. Pozwól styliście paznokci na określenie, jaki kształt lub jaki sposób pielęgnacji strefy wokół skórek jest dla Ciebie najlepszy” – mówi Danka Błotna.

Słono płacimy za usługi w salonach urody, a często wychodzimy niezadowolone. Zobacz pozostałe wskazówki naszych specjalistów i wyciśnij z zabiegów to, co najlepsze.

WH 05/2015

Zobacz również:
Sprzęty, które przypominają narzędzia tortur. Niezrozumiały żargon i więcej niepisanych zasad etykiety niż w spa. Uczciwie trzeba przyznać, że siłownia nie zawsze jest przyjaznym i zachęcającym do wstąpienia środowiskiem. Jednocześnie jest jednym z najbardziej wartych regularnego odwiedzania miejsc. Dlatego tym miniprzewodnikiem po siłowni wyposażymy Cię w wiedzę i pewność, która pozwoli Ci poczuć się w klubie jak u siebie i zrozumieć, dlaczego masa ludzi czekała na ich ponowne otwarcie jak dzieci na wymarzone wakacje.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA