Manicure japoński - efekty, krok po kroku

Manicure japoński to zabieg polegający na wcieraniu w płytki paznokci odżywczej pasty z witaminami oraz ochronnego pudru przy użyciu specjalnych polerek. To prosty sposób na wzmocnienie paznokci i przywrócenie im blasku. Sprawdź, jak wykonać manicure japoński w domu. Oto instrukcja krok po kroku.

Manicure japoński fot.shutterstock.com

Manicure japoński – spis treści

Manicure japoński – co to? 

Manicure japoński to prosty zabieg, polegający na wcieraniu specjalnych preparatów w płytkę paznokcia w celu ich odżywienia, regeneracji i odbudowy. Kosmetyki stosowane do manicure’u japońskiego, znanego także jako manicure p.shine, bazują głównie na naturalnych składnikach (pyłek pszczeli, witaminy A i E, kreatyna, krzemionka z Morza Japońskiego). Manicure japoński nie jest żadną kosmetyczną nowością, ponieważ Azjatki stosują tę metodę pielęgnacji paznokci od ponad 400 lat. W ostatnim czasie natomiast coraz bardziej zyskuje na popularności.

Manicure japoński – dla kogo?

Manicure japoński, który jest zabiegiem pielęgnacyjnym, mającym na celu odbudowanie zniszczonej płytki paznokcia, polecany jest głównie osobom z łamliwymi, suchymi lub rozdwajającymi się paznokciami.

SPRAWDŹ: Czy paznokcie muszą odpoczywać od hybryd? [metody pielęgnacji paznokci]

Manicure japoński – przeciwwskazania

Pamiętaj, żeby przed zabiegiem ocenić stan swoich paznokci. Przeciwwskazaniami do wykonania manicure japońskiego są:

  • Stany zapalne
  • Grzybica paznokci
  • Przerwana ciągłość naskórka
  • Niegojące się rany na dłoniach
  • Brodawki
  • Zbyt cienka lub uszkodzona płytka paznokcia
  • Alergie na produkty używane podczas zabiegu

Manicure japoński po ściągnięciu hybryd

Przyjrzyj się dokładnie swoim paznokciom, jeśli chcesz wykonać zabieg od razu po ściągnięciu hybryd, akryli, czy paznokci żelowych, ponieważ w niektórych przypadkach grubość płytki na to nie pozwala – płytka nie może być zbyt cienka, ponieważ stosowane podczas zabiegu wcierki mogłyby przynieść odwrotny efekt i dodatkowo obciążyć słabą płytkę. „Często po zdjęciu hybrydy płytka jest osłabiona, a manicure’u japońskiego nie należy wykonywać na cienkiej, przepiłowanej płytce” – podkreśla Ewa Nagiel, stylistka paznokci z salonu Naste w Częstochowie.

W wielu przypadkach manicure japoński jest wręcz wskazany. Manicure japoński może być doskonałym rozwiązaniem na wzmocnienie paznokci po zdjęciu hybrydy, dzięki czemu nie tylko uzyskujemy perłowy połysk na paznokciach, ale także odżywiamy je składnikami naturalnymi zawartymi w paście i zabezpieczamy pudrem. W efekcie otrzymujemy subtelny efekt zdrowego połysku utrzymującego się przez dwa tygodnie. Zniszczone paznokcie po hybrydzie przestają być problemem po zastosowaniu tego zabiegu, ponieważ pobudza on krążenie krwi i regeneruje paznokcie, przyczyniając się do ich wzrostu” – przypomina stylistka paznokci, Ewa Nagiel.

Manicure japoński – jak często?

Produktów wykorzystanych do przeprowadzenia zabiegu manicure’u japońskiego nie zmywa się, ponieważ po około 5 dniach samoistnie wchłaniają się w płytkę paznokcia. Mimo że efekt połysku może nie być już widoczny po kilku dniach, produkty będą odżywiały paznokcie przez kolejne dwa tygodnie. W przypadku bardzo zniszczonych paznokci, zaleca się przeprowadzenie kuracji, na którą składają się z 2-3 zabiegi, wykonywane w odstępie około 2 tygodni. Jeśli chcemy podtrzymać efekt, czy wzmocnić zdrowe paznokcie, należy wykonywać manicure japoński raz na 3-4 miesiące bez względu na to czy wykonujemy zabieg w gabinecie czy samodzielnie w domu” – mówi stylistka paznokci, Ewa Nagiel. 

Manicure japoński – efekty

  • Wzmocnione i odżywione paznokcie
  • Widoczny efekt połysku
  • Wyrównana, gładka płytka
  • Stymuluje wzrost paznokci

ZOBACZ TEŻ: Pielęgnacja rąk – jak dbać o dłonie w czasie pandemii?

Zestaw do manicure japońskiego

Manicure japoński wykonywany jest w wielu salonach kosmetycznych i koszt jednego zabiegu to około 80-100 zł, ale możesz wykonać go również sama w domu. Cena zestawu do domowego manicure japońskiego zwykle waha się od 100 do 150 zł.

Zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzenia zabiegu, czyli:

  • Zieloną pastę
  • Różowy puder
  • Zieloną polerkę – do wcierania pasty
  • Różową polerkę – do wcierania pudru
  • Pilnik do skracania i matowienia paznokci
  • Plastikową szpatułkę – do nakładania pudru i pasty na odpowiednią polerkę, a także do odpychania skórek
  • Trzy dwustronne polerki

Jeszcze tylko znajdź wolną chwilę, przeczytaj naszą instrukcję, z której dowiesz się jak wykonać zabieg krok po kroku i do dzieła!

Manicure japoński w domu – krok po kroku 

Przed zabiegiem

Zacznij od oceny stanu Twoich paznokci. Płytka nie może być zbyt cienka i krucha, ponieważ dodatkowe pocieranie mogłoby ją dodatkowo osłabić, a przecież ma ją wzmacniać. Jeśli nie ma innych przeciwwskazań, możesz przejść do dalszych kroków.

Czas trwania zabiegu: 30-40 minut.

Jak wykonać manicure japoński?

Krok 1: Najpierw umyj ręce i zdezynfekuj je. Usuń także pozostałości po lakierze, czy odżywce – zabieg wykonuje się na idealnie czystej płytce paznokcia. Warto je także odtłuścić.

Krok 2: Wykonaj klasyczny manicure, czyli odepchnij (plastikową szpatułką) lub wytnij skórki, nadaj paznokciom odpowiedni kształt i długość. Pamiętaj, żeby piłować paznokcie w jednym kierunku – w ten sposób nie będą się rozdwajać.

Krok 3:  Należy także zmatowić delikatnie płytki paznokci. Dzięki temu produkty, użyte w kolejnych etapach, lepiej się wchłoną.

Krok 4: Nanieś niedużą ilość zielonej pasty na zieloną polerkę i wcieraj (w jednym kierunku) w płytki paznokci do momentu, aż zaczną się błyszczeć.

Krok 5: Następnie nanieś niedużą ilość pudru z różowego pojemnika na różową polerkę i ponownie wcieraj w paznokcie do momentu, aż będą lśniły. Zadaniem pudru jest ochrona paznokci, dlatego nie pomijaj tego kroku. Z resztą każdy element jest tutaj istotny, więc jeżeli zależy Ci na zadowalających efektach, nie modyfikuj instrukcji.

Pielęgnacja po zabiegu

Po wykonaniu manicure’u japońskiego nie zaleca się nakładania na płytkę paznokci lakieru. Najlepiej, jeśli zaczekasz około 4-5 dni aż natłuszczające płytkę produkty dobrze się wchłoną. Przed pomalowaniem paznokci warto dodatkowo odtłuścić płytę, żeby pozostałe po zabiegu resztki nie wpłynęły na długość utrzymywania się lakieru.

ZOBACZ TEŻ: 8 sposobów, żeby przestać obgryzać paznokcie

REKLAMA