Manicure japoński – spis treści
- Manicure japoński – co to?
- Manicure japoński – dla kogo?
- Manicure japoński – przeciwwskazania
- Manicure japoński po ściągnięciu hybryd
- Manicure japoński – jak często?
- Manicure japoński – efekty
- Zestaw do manicure japońskiego
- Manicure japoński w domu – krok po kroku
Manicure japoński – co to?
Manicure japoński to prosty zabieg, polegający na wcieraniu specjalnych preparatów w płytkę paznokcia w celu ich odżywienia, regeneracji i odbudowy. Kosmetyki stosowane do manicure’u japońskiego, znanego także jako manicure p.shine, bazują głównie na naturalnych składnikach (pyłek pszczeli, witaminy A i E, kreatyna, krzemionka z Morza Japońskiego). Manicure japoński nie jest żadną kosmetyczną nowością, ponieważ Azjatki stosują tę metodę pielęgnacji paznokci od ponad 400 lat. W ostatnim czasie natomiast coraz bardziej zyskuje na popularności.
Manicure japoński – dla kogo?
Manicure japoński, który jest zabiegiem pielęgnacyjnym, mającym na celu odbudowanie zniszczonej płytki paznokcia, polecany jest głównie osobom z łamliwymi, suchymi lub rozdwajającymi się paznokciami.
SPRAWDŹ: Czy paznokcie muszą odpoczywać od hybryd? [metody pielęgnacji paznokci]
Manicure japoński – przeciwwskazania
Pamiętaj, żeby przed zabiegiem ocenić stan swoich paznokci. Przeciwwskazaniami do wykonania manicure japońskiego są:
- Stany zapalne
- Grzybica paznokci
- Przerwana ciągłość naskórka
- Niegojące się rany na dłoniach
- Brodawki
- Zbyt cienka lub uszkodzona płytka paznokcia
- Alergie na produkty używane podczas zabiegu
Manicure japoński po ściągnięciu hybryd
Przyjrzyj się dokładnie swoim paznokciom, jeśli chcesz wykonać zabieg od razu po ściągnięciu hybryd, akryli, czy paznokci żelowych, ponieważ w niektórych przypadkach grubość płytki na to nie pozwala – płytka nie może być zbyt cienka, ponieważ stosowane podczas zabiegu wcierki mogłyby przynieść odwrotny efekt i dodatkowo obciążyć słabą płytkę. „Często po zdjęciu hybrydy płytka jest osłabiona, a manicure’u japońskiego nie należy wykonywać na cienkiej, przepiłowanej płytce” – podkreśla Ewa Nagiel, stylistka paznokci z salonu Naste w Częstochowie.
W wielu przypadkach manicure japoński jest wręcz wskazany. „Manicure japoński może być doskonałym rozwiązaniem na wzmocnienie paznokci po zdjęciu hybrydy, dzięki czemu nie tylko uzyskujemy perłowy połysk na paznokciach, ale także odżywiamy je składnikami naturalnymi zawartymi w paście i zabezpieczamy pudrem. W efekcie otrzymujemy subtelny efekt zdrowego połysku utrzymującego się przez dwa tygodnie. Zniszczone paznokcie po hybrydzie przestają być problemem po zastosowaniu tego zabiegu, ponieważ pobudza on krążenie krwi i regeneruje paznokcie, przyczyniając się do ich wzrostu” – przypomina stylistka paznokci, Ewa Nagiel.
Manicure japoński – jak często?
Produktów wykorzystanych do przeprowadzenia zabiegu manicure’u japońskiego nie zmywa się, ponieważ po około 5 dniach samoistnie wchłaniają się w płytkę paznokcia. Mimo że efekt połysku może nie być już widoczny po kilku dniach, produkty będą odżywiały paznokcie przez kolejne dwa tygodnie. „W przypadku bardzo zniszczonych paznokci, zaleca się przeprowadzenie kuracji, na którą składają się z 2-3 zabiegi, wykonywane w odstępie około 2 tygodni. Jeśli chcemy podtrzymać efekt, czy wzmocnić zdrowe paznokcie, należy wykonywać manicure japoński raz na 3-4 miesiące bez względu na to czy wykonujemy zabieg w gabinecie czy samodzielnie w domu” – mówi stylistka paznokci, Ewa Nagiel.
Manicure japoński – efekty
- Wzmocnione i odżywione paznokcie
- Widoczny efekt połysku
- Wyrównana, gładka płytka
- Stymuluje wzrost paznokci
ZOBACZ TEŻ: Pielęgnacja rąk – jak dbać o dłonie w czasie pandemii?