Makijażowe trendy jesień/zima: Oko rozświetlone srebrem

Odważne połączenie mocnego, srebrnego blasku z czarna linią wodną to idealny duet na większe wyjście. Chcesz wiedzieć jak wykonać ten makijaż w domu? Rzuć okiem na wskazówki naszej ekspertki.

trendy makijaż materiały prasowe Sephora
Serwis prasowy TrendBook Sephora

W tym looku najważniejszym elementem jest mocno rozświetlony, srebrny makijażu oczu.

By go wykonać potrzebujesz czterech głównych produktów: waniliowego i srebrnego cienia do oczu, czarnej kredki kohl oraz mocno pogrubiającego tuszu do rzęs.

Na początku stwórz bazę dla makijażu oka. Na górną i dolną powiekę puchatym pędzelkiem nałóż waniliowy cień. Teraz pora, by dodać makijażowi blasku. Możesz użyć srebrnego cienia w stalowych odcieniach, ale świetnie sprawdzi się również delikatniejszy, jaśniejszy odcień. Do aplikowania srebrnego cienia wybierz bardziej precyzyjny pędzel. Zaaplikuj go w wewnętrznym kąciku oka, następnie delikatnie rozetrzyj granice. Zwróć uwagę na to, by nie rozetrzeć cienia za daleko - w tym makijażu powinien znaleźć się tylko w wewnętrznym kąciku.

Czarną, wodoodporną kredkę precyzyjnie zaaplikuj na dolną linię wodną oka. Jeśli chcesz zagęścić górną linię rzęs, możesz podkreślić także górną linię wodną. 

By podkreślić wieczorowy charakter makijażu, mocno wytuszuj rzęsy maskarą pogrubiającą. Dla bardziej dramatycznego efektu i na większe wyjście możesz dokleić kilka kępek sztucznych rzęs lub rzęsy połówki, które nadadzą oku koci kształt. Brwi podkreśl delikatnie cieniem lub kredką, a następnie wyczesz żelem transparentnym lub z kolorem.

Kości policzkowe delikatnie podkreśl brązerem, a na ich szczyty, zaaplikuj odrobinę chłodnego rozświetlacza. Z uwagi na to, że mocne oko nie lubi konkurencji, makijaż uzupełnij transparentnym balsamem lub błyszczykiem. Świetnie sprawdzą się także kosmetyki do ust w neutralnych odcieniach nude.

Polecane kosmetyki i więcej informacji znajdziesz w najnowszym, październikowym wydaniu Women's Health!

Sprawdź też pozostałe trendy w makijażu na sezon jesień/zima 2018/2019:

REKLAMA