Makijażowe trendy jesień/zima: Czerwone usta ze złotym łukiem kupidyna

Krwista czerwień i ciepłe złoto, czyli paryski szyk. Zobacz jak z pomocą złotego linera urozmaicić klasyczny, czerwony makijaż ust.

trendy makijaż materiały prasowe Sephora
Serwis prasowy TrendBook Sephora

Złoto i czerwień - łączymy je w subtelny i kobiecy sposób. W tym trendzie na pierwszy plan wysuwają się dwie gwiazdy - oko i usta. Reszta elementów makijażu ma stanowić dla nich tło.

Makijaż oka oprzyj na bazie z waniliowego cienia. Nałóż go puchatym pędzelkiem na całą powiekę. Załamanie  górnej powieki  zaznacz ciemniejszym beżem, a na dolną powiekę, tuż przy linii rzęs zaaplikuj ciepły brąz.

Makijaż oka wykończ złotym cieniem - nałóż go na górną powiekę i w wewnętrznych kącikach. Aby wydobyć blask złota, warto zaaplikować cień płaskim, precyzyjnym pędzelkiem na mokro. Dzięki temu zyska on bardziej foliowe wykończenie i nada oku jeszcze więcej błysku.

Do wytuszowania rzęs wybierz mocno pogrubiającą maskarę. Aplikując tusz, skup się nie tylko na wydłużeniu, ale także zagęszczeniu dolnych rzęs. Taki zabieg sprawi, że Twoje spojrzenie będzie bardziej kocie. 

Klasyczna czerwień nie schodzi z podium najpopularniejszych trendów tego sezonu. Mimo, że do łask powracają błyszczyki, my stawiamy na matowe wykończenie z odrobiną błysku. Najpierw precyzyjnie zaaplikuj matową szminkę lub błyszczyk, a następnie złotym płynnym linerem zaznacz łuk kupidyna. Efekt ma być precyzyjny, więc użyj do tego pędzelek do ust. Przy wykonywaniu takich detali bardzo ważne jest oświetlenie i możliwość oparcia ręki, by ustabilizować ruch.

Na koniec wykonturuj twarz. Policzki podkreśl delikatnie brązerem i różem, a szczyty kości policzkowych muśnij delikatnie rozświetlaczem. Brwi zaznacz lekko cieniem i wyczesz transparentnym żelem.

Polecane kosmetyki i więcej informacji znajdziesz w najnowszym, październikowym wydaniu Women's Health!

Sprawdź też pozostałe trendy w makijażu na sezon jesień/zima 2018/2019:

Zobacz również:
REKLAMA