Makijaż permanentny: wady i zalety

Jeśli masz wiele spraw na głowie, permanentny makijaż pozwoliłby Ci czuć się zawsze pięknie bez tracenia cennego czasu. Ale czy to jest bezpieczne? Czy warto wykonać trwały makijaż oczu, ust lub brwi? Pytamy o opinię eksperta.

makijaż permanentny fot. shutterstock.com
Makijaż permanentny z powodzeniem zastąpi codzienny, delikatny make-up.

Chcę zapisać się na basen i myślę o makijażu permanentnym. Jednak boję się nieodwracalnych zmian. Czy warto wykonać tego typu zabieg?

Makijaż permanentny może pełnić dwie funkcje. Z jednej strony zastępuje codzienny make-up i pozwala zaoszczędzić cenny czas. Z drugiej strony może stanowić także świetną bazę pod makijaż wieczorowy.

Zabieg ten polega na umieszczeniu w skórze pigmentu za pomocą bardzo cienkiej igły. Linergistka punkt po punkcie wypełnia miejsce barwnikiem, tworząc w ten sposób np. kreski na górnej lub dolnej powiece, makijaż ust (kontur lub całkowite wypełnienie) lub brwi.

Makijaż permanentny to nie tatuaż i utrzymuje się na skórze około 2 lat. Jest całkowicie bezpieczny, pod warunkiem że zrobisz go w sprawdzonym gabinecie u doświadczonej linergistki.

Jak taką rozpoznać, zapytałyśmy dyplomowaną kosmetyczkę, specjalistkę od mikropigmentacji, Anetę Kurowską: „Dobrą linergistkę cechują poczucie piękna, precyzja i duże doświadczenie, dlatego dobrze, jeżeli rozmowę z klientką zaczyna od pokazania swojego portfolio. Powinna też wyjaśnić, na czym polega zabieg i jak ma wyglądać pielęgnacja skóry po".

Oczywiście igły i odpowiednio dobrany pigment muszą być jednorazowe i otwierane na oczach klientki. Trzeba pamiętać, że makijaż permanentny to proces, który wymaga dopigmentowania średnio po 4 tygodniach, ale efekty daje spektakularne.

"Dobra linergistka potrafi nie tylko podkreślić walory urody, ale i skorygować niedoskonałości – twarz jest odmłodzona i wygląda na bardziej wypoczętą" – dodaje nasza ekspertka.

REKLAMA