Makijaż oczu: grube brwi à la Cara Delevingne

Najnowszy trend w makijażu oczu? Gęste, grube brwi! Nie jest jednak łatwo wyglądać niczym top modelka Cara Delevingne. Ekspert Women’s Health podpowiada, jak stylizować brwi, by otrzymać najmodniejszy look sezonu.

fot. 	Featureflash 2015/shutterstock.com fot. Featureflash 2015/shutterstock.com
fot. Featureflash 2015/shutterstock.com

Ten najnowszy trend sprawił, że nie tylko na pokazach mody, ale dosłownie wszędzie widać coraz więcej kobiet z gęstymi, pełnymi brwiami. „Grube brwi są na topie już od kilku sezonów i wszystko wskazuje na to, że dalej będą królować” – przekonuje nowojorska makijażystka Mari Shten. „Taki look sprawia, że wygląda się naturalniej i młodziej. Poza tym takie brwi pasują każdemu!” – dodaje.

Co jednak zrobić, gdy w ruch poszła pęseta i zamiast gęstych włosków, masz w okolicach brwi marne kępki? WH nadciąga z pomocą! Poznaj 4 sposoby na grube brwi:

 

 1. Użyj cieni i kredki do brwi

„W każde drogerii dostaniesz specjalną paletkę z cieniami do koloryzacji brwi. Użyj ich, aby delikatnie i naturalnie wystylizować swoje brwi” – radzi nasz ekspert. Uważaj tylko, by zbytnio nie przesadzić i staraj się nie wyjeżdżać poza naturalną linię swoich brwi.

„Jeśli masz jakieś większe miejsca, które należałoby wypełnić, np. wokół jakiejś blizny, sięgnij po kredkę do brwi – mówi Shten. – Nakładaj ją cienkimi, delikatnymi pociągnięciami zgodnie z kierunkiem, w którym rosną Twoje włoski”.

2. Łapy precz od pęsety!

To zawsze kończy się tak samo: chcesz tylko nieco poprawić kształt swoich brwi, wyrwać dwa (no góra trzy) włoski, ale po paru minutach okazuje się, że wyrwałaś ich nieco więcej (ok, prawie wszystkie).

„Niestety, nim Twoje brwi w pełni odrosną może minąć od 6 do 8 tygodni” – mówi nowojorska makijażystka. Lepiej więc, jeżeli marzą Ci się grubsze brwi, w ogóle nie sięgaj po pęsetę.

3. Znajdź odpowiedni kolor

Nie ma znaczenia, czy używasz kredki, czy cieni do brwi – musisz wybrać kolor jak najbardziej zbliżony do naturalnego, który niekoniecznie jest taki sam, jak kolor Twoich włosów na głowie. Chyba nie chcesz wyglądać jak tleniona blondynka z kruczoczarnymi brwiami, prawda? Nasza ekspertka radzi, by nigdy nie przesadzać ze zbyt ciemnym odcieniem!

Odpowiedni dobór kolorów liczy się także jeżeli chodzi o ubrania. Zobacz, jak wygląda analiza kolorystyczna wg WH.

4. Stosuj olej kokosowy

Mari Shten twierdzi, że sekretem pełnych, gęstych brwi jest olej kokosowy. Wcieraj w nie odrobinę tego naturalnego kosmetyku kilka razy w tygodniu przed położeniem się spać. Olej kokosowy jest świetny nie tylko dla Twojej skóry, ale i włosów, ponieważ pomaga chronić Twoje cienkie kosmyki przed zniszczeniami.

Olej kokosowy to nie jedyny naturalny składnik, który cudownie działa na Twoją urodę. Poznaj pozostałe naturalne kosmetyki ze wszystkich stron świata.

Tekst: Casey Gueren

WH

REKLAMA