Makijaż na Walentynki - foxy eyes w brązach [tutorial]

Makijaż na Walentynki nie musi być skomplikowany, żeby robić wrażenie. W dalszej części artykułu znajdziesz tutorial na efektowny makijaż w stylu foxy eyes, który będziesz w stanie wykonać w warunkach domowych nawet, jeśli na co dzień nakładasz na twarz minimum kosmetyków.

MAKIJAŻ NA WALENTYNKI Daria Serwaczak/MPP

Walentynki to ten dzień w roku, w którym chcemy czuć się absolutnie wyjątkowo - spędzić romantyczny czas z ukochanym, poczuć się ważna i piękna. Jeśli wszystkie walentynkowe plany macie już omówione, pora na zaplanowanie stylizacji i makijażu. Nawet, jeśli w tym roku Walentynki spędzicie w domu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odstawić się, jak na randkę w drogiej restauracji. Poniżej znajdziesz tutorial, z którym wykonasz prosty, ale efektowny makijaż na Walentynki.

Każdy makijaż zaczynaj od odpowiedniej pielęgnacji skóry. Nałóż na nią serum i lekki krem. Następnie przy użyciu kredki, cienia lub pomady pomaluj brwi. Tutaj znajdziesz wskazówki, jak pomalować brwi.

Do wykonania makijażu na Walentynki będziesz potrzebować:

  • Palety cieni matowych i błyszczących w odcieniach brązu, np. Foxy Lady marki Mexmo lub Soft Glam marki Anastasia Beverly Hills
  • Bezy pod cienie lub korektora - ja użyłam korektora marki Lovely No More Dark Circles
  • Puchatego pędzelka do blendowania cieni
  • Pędzelka typu kuleczka
  • Płaskiego i ściętego pędzelka do kresek
  • Kleju do brokatu, np. Nyx Glitter Primer (opcjonalnie, bez niego też dasz radę)
  • Tuszu do rzęs
  • Kępek lub rzęs na pasku + kleju do rzęs (opcjonalnie, sam tusz też wystarczy)

Makijaż na Walentynki - tutorial

makijaż na walentynkiMPP

1. Na powieki zaaplikuj bazę pod cienie lub korektor. Pod łuki brwiowe puchatym pędzlem nałóż jasnobeżowy, matowy cień, jak np. odcień Basic z palety Foxy Lady marki Mexmo. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wyblendować kolejne cienie do pożądanej chmurki.

makijaż na walentynkiMPP

2. Jeśli nie jesteś wprawiona, możesz ułatwić sobie pracę przyklejając w zewnętrznym kąciku taśmę klejącą lub plaster o gładkich brzegach. Dzięki temu po nałożeniu cieni i odklejeniu taśmy powstanie ostre odcięcie.

makijaż na walentynkiMPP

3. W załamaniu powieki puchatym niezbyt zbitym pędzlem zaaplikuj cień w kolorze jasnego brązu, jak np. odcień Burnt Orange z palety Soft Glam marki Anastasia Beverly Hills. Zacznij od aplikacji cienia w samym załamaniu powieki i rozblenduj je delikatnie ku górze.

 

makijaż na walentynkiMPP

4. Następnie przy użyciu ciemniejszego odcienia brązu, jak np. Rustic z palety Soft Glam, pogłęb cieniowanie w załamaniu i przyciemnij zewnętrzny kącik oka.

makijaż na walentynkiMPP

5. Przy użyciu pędzelka do kresek (płaski i ścięty) oraz bardzo ciemnego brązu, narysuj w zewnętrznym kąciku kreskę, a następnie przy pomocy średnio zbitego pędzla typu kulka rozetrzyj ją tak, by granice nie były wyraźne.

makijaż na walentynkiMPP

6. Na powiekę nałóż niewielką ilość kleju do brokatu, jak np. Nyx Glitter Primer (jeśli nałożysz go zbyt dużo, cienie będą się na nim rolować). Przy użyciu płaskiego pędzelka zaaplikuj cienie błyszczące - w zewnętrznym kąciku ciemniejszy, jak np. Copper z palety Foxy Lady, a w wewnętrznym jaśniejszy, jak np. Glistening z palety Soft Glam. Połącz je cieniem White Gold z Foxy Lady. 

makijaż na walentynkiMPP

7. Na tym etapie wykonywania makijażu odklej taśmę. Przy użyciu płaskiego i ściętego pędzelka oraz ciemnobrązowego cienia, jak np. Hot Chocolate z palety Foxy Lady przedłuż ciemną kreskę w stronę wewnętrznego kącika oka, tym razem bez rozcierania.

makijaż na walentynkiMPP

8. Na dolną linię wodną zaaplikuj czarną lub ciemnobrązową kredkę. Następnie przy użyciu precyzyjnego pędzelka-kuleczki na dolną powiekę nałóż ciemny cień (Hot Chocolate z palety Foxy Lady).

makijaż na walentynkiMPP

9. Ciemny cień na dolnej powiece rozetrzyj jaśniejszym brązem, który nakładałaś jako pierwszy w załamanie górnej powieki. Następnie najciemniejszym brązem wyciągnij kreskę w wewnętrznym kąciku tak, aby stworzyć kreskę w stylu foxy eyes.

makijaż na walentynkiMPP

10. Na koniec wytuszuj rzęsy i dla lepszego efektu przyklej kilka kępek lub rzęsy na pasku. W wewnętrzny kącik dolnej powieki zaaplikuj cień White Gold z palety Foxy Ładu, a pod łuk brwiowy nałóż niewielką ilość rozświetlacza.

Makijaż oczu gotowy! Dopełnij go makijażem twarzy. Zaaplikuj rozświetlający podkład, jak np. Fluid mineralny Vege Flumi od marki Bielenda. Na zasinienia pod oczami nałóż nawilżający korektor. Całą twarz przypudruj - do tego celu świetnie sprawdzi się póltransparentny puder, jak np. Kat Von D Lock It Powder. Boki twarzy oraz czoło wykonturuj bronzerem, np. Hoola od marki Benefit. Na szczyty kości jarzmowych nałóż rozświetlacz - my polecamy Empowerpuff Highlighter marki Inglot. Usta obrysuj kredką w odcieniu nude jak Lip Matic od Pierre Rene w odcieniu 08 i pociągnij błyszczykiem, np. Glodd Bomb marki Fenty.

Gotowy makijaż na Walentynki prezentuje się tak:

makijaż na walentynkiMPP

 

REKLAMA