Makijaż na Halloween w 15 minut [rana postrzałowa]

Halloween tuż tuż - pora powycinać dynie, zaopatrzyć się w zapas cukierków i zaplanować mroczną charakteryzację. Nie masz pomysłu? Skorzystaj z naszego tutorialu i przygotuj efektowny i przerażający makijaż. Zajmie Ci to nie więcej niż 15 minut!

halloween tutorial Motor Presse Polska

Domowy żel do charakteryzacji

By stworzyć upiorny makijaż na Halloween, nie musisz inwestować w drogie, profesjonalne kosmetyki do charakteryzacji. Wystarczą 3 składniki, by w domowych warunkach stworzyć bazę dla krwistych make-up'ów. Możesz użyć go do stworzenia na swojej skórze sztucznych blizn, ran i poparzeń. 

Składniki:

  • 1 łyżka żelatyny
  • 1 łyżeczka gliceryny (kupisz ją w każdej aptece)
  • 1 łyżka wody

Metoda:

Wszystkie składniki wymieszaj dokładnie w niewielkiej miseczce, a następnie włóż na ok. 10 sekund do mikrofalówki (jeśli nie posiadasz mikrofali, możesz podgrzać ją w kąpieli wodnej). Po wyjęciu wymieszaj. Żelatyna powinna całkowicie się rozpuścić - jeśli w mieszance nadal widać kryształki bądź grudki, ponownie wstaw do mikrofalówki na ok. 5 sekund. 

Żel jest od razu gotowy do aplikacji. Gdy zastygnie, kolejny raz podgrzej mieszankę w mikrofali przez 5-10 sekund. Całkowicie zastygnięty żel będzie miał konsystencję twardej żelki. Możesz wyjąć ją z miski, przechowywać w lodówce i wykorzystać przy następnej okazji. 

 

Zastygająca sztuczna krew

Składniki:

  • 1 łyżka gliceryny
  • 1 łyżka wody
  • 1 łyżeczka żelatyny
  • barwniki spożywcze: czerwony i niebieski

Metoda:

Glicerynę, wodę i żelatynę dokładnie wymieszaj w małej miseczce, a następnie podgrzej przez 10 sekund w mikrofalówce i ponownie wymieszaj. Jeśli żelatyna się nie rozpuściła, włóż do mikrofali na kolejnych 5 sekund. Do gotowej mieszanki dodaj czerwony barwnik (możesz użyć takiego w żelu, proszku lub płynie) i wymieszaj, następnie dodaj kroplę barwnika w kolorze niebieskim i ponownie przemieszaj. Kolor dostosuj do swoich oczekiwań - jeśli chcesz, by krew wyglądała na starą i zaschniętą, dodaj więcej niebieskiego, jeśli chcesz, by wyglądała na świeżą - mniej.

Sprawdź nasz ekspresowy halloween'owy makijaż, który wykonasz w nie więcej niż 15 minut:

 

ZOBACZ TEŻ: 10 horrorów na Halloween, podczas których spalisz najwięcej kalorii. 

Zobacz również:
REKLAMA