Makijaż krok po kroku - rób miny!

Gimnastyka twarzy to nie żarty, szczególnie przy nakładaniu makijażu. Nie bój się stroić przed lustrem głupich min, bo dzięki nim uda Ci się nałożyć kosmetyki dokładnie tam, gdzie powinny się znaleźć. Ba! Na dodatek zrobisz to równo, gładko i bez konieczności poprawek.

Kelly Thompson
rys. Kelly Thompson

Cień do powiek

Mina: Podbródek do górę i spójrz w dół, unosząc przy tym lekko brwi – jak wredna dziewczyna rzucająca pogardliwe spojrzenie. Pędzelkiem rozprowadź cień od wewnętrznego kącika oka aż po zewnętrzny.

Efekt: Wredny wyraz twarzy naciąga powiekę, wygładzając wszelkie nierówności i załamania skóry. Dopiero na takiej powierzchni cień – czy to w kremie czy w pudrze – rozprowadza się równomiernie.

makijaż, make-up, szminkaKelly Thompson
rys. Kelly Thompson

Szminka

Mina: Uśmiechnij się najszerzej, jak potrafisz, pokazując zęby. Pędzelkiem nałóż pomadkę na całe wargi, razem z kącikami.

Efekt: Rozchylenie warg w szerokim uśmiechu odsłania kąciki ust, dzięki czemu możesz umalować je w całości. Wargi niedomalowane w kącikach wyglądają jakby kończyły się w dziwnym miejscu.

Co więcej, mocno rozciągnięte w uśmiechu usta wygładzają się, dzięki czemu łatwiej jest równomiernie nałożyć kolor, nie wykraczając poza ich kontur.

ZOBACZ: Najlepsze kosmetyki do makijażu [WH Produkt Roku 2017]

makijaż, make-up, eyelinerKelly Thompson
rys. Kelly Thompson

Eyeliner

Mina: Większość kobiet nachyla się do lustra, jednak nie w tym rzecz. Powinnaś raczej unieść głowę i podciągnąć palcem skórę pod brwią do góry, by jak najbardziej odsłonić linię rzęs.

Liner chwyć poziomo, tak by rysik leżał płasko na skórze i pociągnij w stronę zewnętrznego kącika oka. Jeśli nie możesz powstrzymać się przed mruganiem, powiedz „Aaaaaaaaaaa”.

Efekt: Równa, cienka kreska optycznie pogrubi rzęsy, powiększając przy tym oczy. Mówienie „Aaaaaaaa” rozluźnia mięśnie twarzy, więc powinno spowolnić częstotliwość mrugania.

 

makijaż, make-up, różKelly Thompson
rys. Kelly Thompson

Róż

Mina: Potrenuj fałszywy uśmiech – ma być nieco sztywny, z mocno zaciśniętymi ustami i lekko uniesionymi kącikami. Na uwydatnione w ten sposób jabłuszka nanieś róż – postaraj się podkreślić tylko te najbardziej wystające części. Zblenduj kosmetyk, przeciągając pędzlem w dół oraz w górę, w kierunku skroni.

Uwaga, jeśli używasz różu w kremie, rozetrzyj go pędzlem kabuki (płasko ścięty, ze sztywnym włosiem). Przy kosmetyku o pudrowej formule wystarczy zwykły pędzel do różu.

Efekt: Róż ląduje na samych jabłuszkach policzków, czyli dokładnie tam, gdzie naturalnie się rumienisz.

Kelly Thompson
rys. Kelly Thompson

Bronzer i rozświetlacz

Mina: Zrób „rybkę” – wciągnij policzki, a usta złóż w dzióbek. Ściętym pędzlem do konturowania nałóż bronzer o dwa tony ciemniejszy od Twojej skóry w zagłębienia policzków. Zaczynając jakieś 2 cm od kącików ust, zblenduj kosmetyk pociągnięciami ku górze i w stronę uszu. Następnie muśnij rozświetlaczem (w kremie lub pudrze)szczyty kości policzkowych – w kierunku od nosa ku linii włosów.

Efekt: Gra światła i cienia modeluje twarz, wyszczuplając policzki.

REKLAMA