Makijaż brwi: jak podkreślić różne kształty i rodzaje

W tym sezonie nosi się brwi, jakimi obdarzyła Cie Matka Natura. No dobra, zgadzamy się na delikatną regulację i nałożenie kilku odpowiednich kosmetyków. Dzięki temu lekko ulepszysz ich kształt i sprawisz, ze staną się ramą Twojego makijażu. Z patentami ekspertów WH Twoje brwi będą naturalne i glamour.

makijaż brwi fot. shutterstock
fot. shutterstock

Twój naturalny kształt: WYSOKI ŁUK

Cel: poszerzenie

Niestety, takie brwi są nieco za cienkie i aby były zgodne z obowiązującymi trendami, należy je poszerzyć zwłaszcza na początku. Idealnym do tego kosmetykiem będzie eyeliner do brwi. Przy jego pomocy precyzyjnie domalujesz brakujące włoski nad i pod brwią, a także w najwyższym punkcie. Produkt jest wodoodporny, wiec szybko się wchłonie i nie będzie się rozmazywał. Na koniec zastosuj transparentny żel do brwi – zapewnisz dodatkowe utrwalenie i nadasz im połysku.

Twój naturalny kształt: PROSTE

Cel: złagodzenie

Brwi proste na całej długości są bardzo graficzne i wyraźne. Powinnaś je odrobinę złagodzić, zwłaszcza w części bliżej nosa. Skieruj je ku dołowi, tak by zamknąć ramę oka. Użyj do tego pomady o kremowo-żelowej konsystencji i pędzelka ze skośną końcówką, którą precyzyjnie wymodelujesz brwi. Możesz je też przeczesać szczoteczką (zapewne masz taką w kosmetyczce) – zrób to, zanim produkt zastygnie. Na koniec pod całą brew nanieś korektor i rozblenduj go. Uzyskasz perfekcyjną, czystą przestrzeń, która otworzy oko.

Twój naturalny kształt: LITERA "S"

Cel: idealna symetria

Te brwi wymagają odpowiedniej stylizacji. Tutaj ważne jest uzyskanie symetrii. Najlepsza do takich zadań specjalnych jest paleta do makijażu brwi. Pomoże Ci w prawidłowym ich wycieniowaniu i uzyskaniu idealnego przejścia kolorów. Najintensywniejszą barwę nanieś na zewnętrzną część brwi, delikatnie ją poszerzając. Średni odcień zaaplikuj na początku i nad nią – również ją poszerzając. Na szczoteczkę nanieś wosk i przeczesz całą brew. Pamiętaj o morelowym rozświetlaczu – nałóż go pod brwią od wewnętrznej strony. Tym sposobem optycznie ją uniesiesz.

Twój naturalny kształt: LEKKO UNIESIONE

Cel: dodatkowe uniesienie

Przy takim kształcie najlepszy patent to gra światłem. Zacznij od rozświetlenia okolicy pod brwią – ten trik optycznie ją uniesie i rozjaśni oko od zewnętrznego kącika po wewnętrzny. Promienne spojrzenie gwarantowane. Włoski brwi muśnij woskiem zmieszanym z cieniem nałożonym na pędzelek, a następnie przeczesz szczoteczką. Gotowe!

Twój naturalny kształt: KRZACZASTE

Cel: podkreślenie

Te brwi to ideał. Są wiecznie modne. Kobieta, która ma taki kształt, będzie zawsze wyglądała młodo, wręcz dziewczęco. Wystarczy jedynie wzmocnić kolor, aby zaakcentować wzorowy kształt. Zrobisz to, przeczesując je szczoteczką z żelem. Dzięki temu perfekcyjne łuki brwiowe masz gwarantowane.

ZOBACZ TEŻ: Regulacja brwi krok po kroku.

REKLAMA