Lifting bez skalpela - najlepsze masażery do twarzy [gadżety dla urody]

Regularny pięciominutowy masaż twarzy poprawi jej owal i ujędrni skórę.

NUFACE Materiały prasowe producenta

Masaż twarzy możesz oczywiście wykonywać dłońmi, ale jeszcze lepsze efekty uzyskasz, stosując do tego odpowiednie elektryczne urządzenia. Nie tylko poprawiają one owal twarzy, ale też zmniejszają tworzenie się obrzęków, niwelują drobne zmarszczki, wygładzają skórę oraz zwiększają jej ukrwienie, nawilżenie i dotlenienie. „Masażera do twarzy używaj co drugi, trzeci dzień, delikatnie poruszając głowicą po konturach szczęki, policzkach i nad brwiami. Wykonuj powolny ruch ku górze, zaczynając od szyi. Głowica masażera powinna być gładka, łatwa do utrzymania w czystości i najlepiej wykonana z materiału, który delikatnie chłodzi” – podpowiada dermatolog Danuta Nowicka. Odradza jednak używanie tego typu urządzeń przy skórze bardzo delikatnej i bardzo cienkiej (tutaj postaw na dłonie). Odpuść też masaż, gdy masz podrażnioną skórę, wykwity ropne, gorączkę czy ogólne osłabienie organizmu.

Z nakładką chłodzącą, mikroprądami i jonizacją

Urządzenie do twarzy Braun FaceSpa Pro, 350 zł

Ma kilka głowic: do depilacji i oczyszczania twarzy, a także do masażu (gładką, chłodzącą, która zapewnia 25 mikrowibracji na sekundę).

Urządzenie do masażu twarzy z mikroprądami Foreo Bear, 1299 zł (nowość – w sprzedaży od października)

Wykorzystując zaawansowaną technologię mikroprądów i pulsacji T-SonicTM, ćwiczy ponad 65 mięśni twarzy i szyi.

Kosmetyczny masażer Łucznik, 24,90 zł

Nadaje się do masażu twarzy, ale też delikatnej skóry pod oczami. Masuje, ale także jonizuje skórę. Możesz nim również wmasowywać krem w skórę.

ZOBACZ TEŻ: Masaż twarzy bańką chińską (facial cupping) - efekty, przeciwskazania

REKLAMA