Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Pielęgnacja twarzy: kwasy, które poprawią wygląd cery

Gładka skóra i promienna cera nie muszą być wcale rezultatem testowania i gromadzenia kosmetycznych nowości. Wystarczy, że swoją kosmetyczkę uzupełnisz o kwasy do twarzy. Różnicę w poprawie skóry zauważysz szybko.

kwasy na twarz fot. Yasu + Junko

"Seks w wielkim mieście” zszedł z anteny jakieś 10 lat temu, jednak krwiście czerwona po peelingu kwasami twarz Samanthy Jones (sezon 5, odcinek 7) straszy nas do dziś. Serialowy gag zapewnił peelingom chemicznym – i kwasom kosmetycznym w ogóle – złą sławę… O której zresztą kobiety pamiętają do dziś. Ale czy rzeczywiście warto wierzyć serialowej rzeczywistości?

Demonizowanie kwasów kosmetycznych jest zupełną głupotą, ponieważ większość odpowiednio reaguje ze skórą, która ma przecież naturalnie kwasowy odczyn. Dzisiejsze kwasy kosmetyczne mają szeroki wachlarz możliwości: od rozświetlania i złuszczania, po ochronę oraz nawilżenie.

Najważniejsze jest znalezienie rodzaju odpowiedniego dla potrzeb Twojej skóry. Pod żadnym pozorem nie zapominaj też o ochronie przeciwsłonecznej, bo kwasy mogą uwrażliwiać na promieniowanie. A najlepiej przeczytaj po prostu nasz przewodnik – unikniesz błędów Samanthy, a zyskasz młodzieńczo promienną cerę.

Kwas retinowy: zapobieganie zmarszczkom, wygładzanie

Jak to działa? Kwas retinowy zwiększa tempo wzrostu kolagenu oraz przyspiesza odnowę komórek, zapobiegając nawarstwianiu się starych, zapychających pory i przygaszających blask cery. Ale te korzyści mają cenę – przesuszenie, zaczerwienienie i łuszczenie przez pierwsze 2-4 tygodnie stosowania.

Od czego zacząć? Kwas retinowy możesz znaleźć jedynie w kremach na receptę, ale retinoidy o mniejszej sile (jak retinol i retinal) też są stopniowo przetwarzane przez Twój organizm w kwas retinowy. Kluczem do sukcesu – bez względu na to, jaki masz rodzaj skóry – jest rozpoczęcie od przeznaczonego dla wrażliwej cery kremu dostępnego bez recepty.

Działanie ekstra: Zniszcz kurze łapki za pomocą specjalnego kremu pod oczy z retinolem. Wypróbuj Olay Age Defying Anti-Wrinkle Eye Cream. Uwaga! Nie nakładaj go na powieki.

Dobry patent: Jak ograniczyć podrażnienia? Nakładaj kroplę retinolu wielkości ziarnka groszku na całą twarz i rozmiaru nasiona słonecznika – pod oczy. Zacznij powoli: najpierw stosuj przez 2 tygodnie co drugą noc. Przez kolejne 2 tygodnie – 2 dni pod rząd, z jednym przerwy. Kiedy skóra przywyknie (zazwyczaj po miesiącu), możesz używać kremu co noc.

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij