Skóra pod oczami jest ultradelikatna i starzeje się dużo szybciej niż reszta twarzy. Przez swoją budowę jest też bardziej narażona na negatywny wpływ środowiska i stres. Na szczęście z pomocą przychodzą kremy, które coraz skuteczniej pomagają ją chronić i pielęgnować. Nie wiesz, czego szukać? Od czego masz nas! Poznaj nowości, dzięki którym Twoje spojrzenie odzyska blask.
SPRAWDŹ: Jak pielęgnować okolice wokół oczu [odzyskaj młode spojrzenie]
Skóra pod oczami - dlaczego wymaga specjalnej pielęgnacji?
„W porównaniu do skóry na ciele, ta pod oczami jest najcieńsza: ma zaledwie 0,5 cm grubości – przypomina dermatolog, dr hab. n. med. Danuta Nowicka. – Ma płytko położone naczynia krwionośne (stąd częste zasinienia pod oczami) i niewielką ilość gruczołów łojowych gwarantujących właściwy poziom nawilżenia i natłuszczenia. Oznacza to, że ochronny płaszcz hydrolipidowy pokrywający całą skórę jest w tym miejscu najsłabszy.
Sytuację pogarsza fakt, że mięśnie wokół oczu są wykorzystywane właściwie tylko do mrugania, więc się nie przepracowują, a ruchliwość mięśni ma wpływ na elastyczność i napięcie skóry”. Wszystko to razem sprawia, że skóra pod oczami jest więc bardziej podatna na wpływ zanieczyszczeń, promieniowania słonecznego, suchego powietrza w klimatyzowanych pomieszczeniach, wyraźniej na niej widać zarwane noce, przemęczenie, stres, o alkoholu i papierosach nie wspominając. To w konsekwencji objawia się podrażnieniami, zmarszczkami, cieniami czy opuchnięciami.
Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Jej podstawą jest demakijaż. Pod żadnym pozorem nie wolno Ci chodzić spać w makijażu. Tu nie wystarczą gotowe chusteczki – one sprawdzają się jedynie w podróży; zmywanie oczu powinno być wykonywane ze szczególnym namaszczeniem. Po pierwsze: rób to preparatami dedykowanymi do demakijażu oczu – mają delikatniejszy skład. Jeżeli jesteś alergiczką, wybieraj dermokosmetyki z odpowiednimi atestami.
Do skóry wokół oczu najlepiej nadają się produkty o konsystencji emulsji, czyli takie, które rozpuszczą zarówno podkład, tusz i cienie, jak i całodzienny brud. Emulsje pozostawiają na skórze delikatny film, który sprawia, że skóra nie ulega szybkiemu wysuszeniu.
I jeszcze jedno: nie trzyj, to rozciąga delikatną skórę wokół oczu. Na oczyszczoną skórę nałóż krem. „Owszem, skóra pod oczami jest wymagająca, ale wcale nie potrzebuje superdrogich preparatów. Potrzebuje przede wszystkim regularnego nakładania, zarówno rano, jak i wieczorem.
Krem pod oczy zawsze nakładaj czystymi opuszkami palców. Wykonuj ruchy koliste: na dolnej powiece w kierunku od kącika zewnętrznego do wewnątrz, a na górnej odwrotnie. Dzięki temu pobudzisz krążenie krwi” – podpowiada nasza ekspertka. A oto składniki, na które warto postawić, kupując kolejny krem do pielęgnacji skóry w okolicach oczu.
Komentarze
~Ola, 2020-06-27 09:46:24
~Weronika, 2020-06-22 20:50:52
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?