6 kosmetyków dla aktywnych kobiet

Jeszcze będzie normalnie. I wrócimy do naszych ulubionych aktywności. A wtedy musimy pamiętać o ochronie skóry.

COREY MAYWALT

1. Antyoksydacyjna ochrona

Jeździsz do pracy rowerem. Spryskaj twarz ochronną mgiełką (nadaje się na makijaż), która chroni przed smogiem i zanieczyszczeniami oraz działaniem wolnych rodników. Nie wysusza skóry.

Oskia, Citylife Facial Mist, 225 zł; pell.pl

2. Aktywator nawilżania

Prawie każda pływaczka ma problem z suchą, swędzącą skórą twarzy. Zaraz po basenie dokładnie spłucz chlor i nałóż solidną warstwę kremu nawilżającego, najlepiej z cząsteczkami hialuronianu i lipidami.

Iwostin, Hydro Sensitia, 43 zł; iwostin.pl

3. Pomoc na zaczerwienienia

Po zajęciach jogi masz mocno rozgrzaną twarz. Mogą zaostrzać się wypryski, a naczynka rozszerzać. Spryskaj się mgiełką z olejem z kamelii japońskiej, który ukoi, schłodzi i odświeży skórę.

Ziaja, Mgiełka do twarzy i ciała, 9 zł; ziaja.com

4. Ochronna tarcza

Bieganie w słońcu grozi oparzeniami skóry. Dlatego przed wyjściem z domu posmaruj twarz emulsją z wysokim filtrem. Ta nie zostawia tłustego filmu i chroni też przed zanieczyszczeniami.

Clarins, Filtr do twarzy SPF 50, 165 zł; clarins.pl

5. Wegańska pomoc

Masz tendencję do błyszczenia się skóry i rozszerzonych porów po wysiłku? Użyj wegańskiego kremu z zieloną glinką i aloesem, a zatuszujesz niedoskonałości. Idealny pod makijaż.

Bielenda, Botanical Clays zielona glinka, 22 zł; bielenda.pl

6. Solidne oczyszczenie

Bez względu na to, czy ćwiczyłaś na zewnątrz czy w siłowni, na skórze twarzy nagromadziły się zanieczyszczenia. Wegańska woda micelarna delikatnie ją oczyści.

Body Boom, Oczyszczająca woda micelarna, 20 zł; bodyboom.pl

REKLAMA