[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Korektor do twarzy: naturalny kamuflaż

Właściwy kosmetyk nie tylko powinien pokrywać niedoskonałości, ale również pomagać w ich leczeniu. Dowiedz się, jak zamaskować trądzik i inne mankamenty cery za pomocą korektora, aby jednocześnie nie zaszkodzić swojej skórze.

fot. shutterstock.com fot. shutterstock.com

43,6 % kobiet uważa, że trądzik jest bardziej szpecący dla urody niż rozdwojone włosy, łuszcząca się skóra czy łamliwe paznokcie. Korektory mogą skutecznie zamaskować pryszcze i... nasilić trądzik. Właściwy kosmetyk powinien nie tylko przykryć niedoskonałości, ale również pomagać w leczeniu.

REKLAMA

 

Jak wybrać dobry korektor do twarzy?

1. Nie patrz na markę, lecz na składniki

W przypadku cery trądzikowej w składzie emulsji powinny być składniki, które złuszczają i odblokowują pory. Szukaj na etykiecie kwasu salicylowego, siarki, cynku czy nadtlenku benzoilu (wypróbuj Iwostin Purritin – 21 zł).

2. Pamiętaj: jasne odcienie powiększają, a ciemne pomniejszają optycznie

Wypryski trzeba traktować indywidualnie, nakładając kosmetyk punktowo. Nie używaj na nie jaśniejszego korektora. Sprawisz, że będą wyglądały jak w świetle reflektorów. Dobierz odcień pół tonu ciemniejszy od fluidu nakładanego na całą twarz.

3. Używaj jednorazowych narzędzi zamiast pędzli i gąbek

Skoro trądzik wymaga leczenia, należy go traktować sterylnie. Bez względu na to, czy nakładasz na twarz korektor, czy robisz demakijaż, używaj jednorazowych wacików i patyczków. (Pędzle to siedlisko bakterii. Jeśli masz zdrową cerę, myj je raz w tygodniu!) I zawsze dokładnie myj dłonie.

Jednak zdecydowanie lepiej byłoby, gdybyś nie musiała tracić czasu na maskowanie niedoskonałości cery korektorem. Masz 30 lat i ciągłe problemy z cerą? Rozpracuj wroga i pozbądź się trądziku raz na zawsze.

Tekst: Katarzyna Górna-Drzewosz

WH 02/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij