Korektor do twarzy: naturalny kamuflaż

Właściwy kosmetyk nie tylko powinien pokrywać niedoskonałości, ale również pomagać w ich leczeniu. Dowiedz się, jak zamaskować trądzik i inne mankamenty cery za pomocą korektora, aby jednocześnie nie zaszkodzić swojej skórze.

fot. shutterstock.com fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

43,6 % kobiet uważa, że trądzik jest bardziej szpecący dla urody niż rozdwojone włosy, łuszcząca się skóra czy łamliwe paznokcie. Korektory mogą skutecznie zamaskować pryszcze i... nasilić trądzik. Właściwy kosmetyk powinien nie tylko przykryć niedoskonałości, ale również pomagać w leczeniu.

 

Jak wybrać dobry korektor do twarzy?

1. Nie patrz na markę, lecz na składniki

W przypadku cery trądzikowej w składzie emulsji powinny być składniki, które złuszczają i odblokowują pory. Szukaj na etykiecie kwasu salicylowego, siarki, cynku czy nadtlenku benzoilu (wypróbuj Iwostin Purritin – 21 zł).

2. Pamiętaj: jasne odcienie powiększają, a ciemne pomniejszają optycznie

Wypryski trzeba traktować indywidualnie, nakładając kosmetyk punktowo. Nie używaj na nie jaśniejszego korektora. Sprawisz, że będą wyglądały jak w świetle reflektorów. Dobierz odcień pół tonu ciemniejszy od fluidu nakładanego na całą twarz.

3. Używaj jednorazowych narzędzi zamiast pędzli i gąbek

Skoro trądzik wymaga leczenia, należy go traktować sterylnie. Bez względu na to, czy nakładasz na twarz korektor, czy robisz demakijaż, używaj jednorazowych wacików i patyczków. (Pędzle to siedlisko bakterii. Jeśli masz zdrową cerę, myj je raz w tygodniu!) I zawsze dokładnie myj dłonie.

Jednak zdecydowanie lepiej byłoby, gdybyś nie musiała tracić czasu na maskowanie niedoskonałości cery korektorem. Masz 30 lat i ciągłe problemy z cerą? Rozpracuj wroga i pozbądź się trądziku raz na zawsze.

Tekst: Katarzyna Górna-Drzewosz

WH 02/2015

Zobacz również:
REKLAMA