[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Konturowanie twarzy w 5 krokach

Konturowanie twarzy sprawi, że zyskasz idealną bazę dla wieczorowego makijażu oczu. Zobacz, jak za pomocą odpowiednich kosmetyków uwydatnić swoje atuty i ukryć niedoskonałości, by olśniewać na imprezach.

konturowanie twarzy fot. Natalia Solnica

Choć sztuka nakładania na twarz kilku warstw kosmetyków w różnych odcieniach beżu nie należy do najprostszych, warto ją opanować. To bowiem jeden z niewielu sposobów, który bez użycia igły pozwala na wyszczuplenie owalu, uniesienie kości policzkowych czy zmniejszenie nosa. Wystarczy odpowiednio rozmieścić jaśniejsze oraz ciemniejsze obszary, zatrzeć granice między nimi i utrwalić całość pudrem. Dokładną instrukcję znajdziesz poniżej.

Na oczyszczoną twarz nałóż rozświetlającą bazę, a następnie podkład we fluidzie, omijając okolice oczu. Można rozprowadzić kosmetyk za pomocą gąbki do makijażu, pędzla lub najprościej – palcami. Pamiętaj, że w usta również warto wklepać odrobinę podkładu. Dzięki temu szminka będzie trwalsza.  

Sprawdź także, jak wykonać naturalny makijaż i zrobić pastelowe kreski na powiekach.

REKLAMA

konturowanie twarzy fot. Natalia Solnica

Nałóż korektor o 1-2 tony jaśniejszy od podkładu. Zacznij od zaznaczenia pod oczami kształtu trójkąta sięgającego płatków nosa. Następnie rozjaśnij środek czoła (przy wysokim czole nie nakładaj za wysoko jasnego korektora, przy niskim nałóż go aż do linii włosów, aby optycznie je wydłużyć). Zaznacz też: grzbiet nosa, okolicę pod nosem, kąciki ust oraz środek brody.  

konturowanie twarzy fot. Natalia Solnica

Nałóż najciemniejszy kolor z zestawu do konturowania pod kości policzkowe: najintensywniejszy kolor w okolicy ucha i coraz słabszy w kierunku ust. Najciemniejszym kolorem zaznacz też boki czoła oraz linię włosów. Nie zmieniając kosmetyku, pomaluj boki i czubek nosa: zmniejszysz go i skrócisz. Przyciemnienie brody i żuchwy wyszczupli twarz. Jeśli nie masz zestawu do konturowania, użyj ciemnego podkładu lub korektora.  

 

konturowanie twarzy fot. Natalia Solnica

Wszystkie kolory trzeba rozetrzeć, aby nie było widać między nimi granic. Można to zrobić za pomocą gąbki do makijażu lub pędzla, najlepiej zaczynając od jasnych kolorów. Ważne jest, aby dobrze rozetrzeć ciemny kolor wokół linii włosów, produkt należy więc wklepać w skórę włosów, by nie było widać jasnej skóry. Na koniec całą twarz omieć transparentnym, kompaktowym pudrem.  

konturowanie twarzy fot. Natalia Solnica

Nałóż róż skośnym pędzelkiem nad przyciemnioną wcześniej kością jarzmową, delikatnie rozcierając granice. Kolorem muśnij wypukłe jabłuszka (powstają, gdy się uśmiechasz). Lepiej nałożyć róż wyżej w kierunku oka, niż za nisko – tak powstanie naturalny rumieniec. Nad różem na kości jarzmowe delikatnymi muśnięciami nałóż rozświetlacz – ten zabieg doda makijażowi świeżości.  

WH 04/2016

Komentarze

 (8)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij