Konturowanie twarzy: dobierz idealną koloryzację włosów

Nie od dziś wiadomo, że fryzura powinna pasować do kształtu twarzy. Nowinką jest jednak konturowanie twarzy przy pomocy odpowiedniego rozmieszczenia pasemek. Zainspiruj się Drew Barrymore, Scarlett Johansson i innymi gwiazdami i zamów u fryzjera koloryzację włosów, która będzie dla Ciebie idealna.

fot. East News
fot. East News

Twarz owalna

Wzoruj się: Jessica Alba, Kylie Minogue, Blake Lively.

Rozmieść pasemka

Jeśli jesteś szczęściarą, mającą idealny kształt twarzy, właściwie nie musisz martwić się o jej korygowanie. Większość fryzur będzie odpowiadać Twoim rysom, dlatego też sposób koloryzacji nie musi koncentrować się na konturowaniu. Farbowanie włosów może być jedynie akcentem poprawiającym połysk lub zabiegiem wizualnie zagęszczającym teksturę, jeśli jest to potrzebne. Możesz poprosić o wprowadzający efekt trójwymiarowości flamboyage.

Rozwiąż także nasz test wiedzy o włosach i poznaj 4 wskazówki dotyczące utrwalenia fryzury.

fot. East News
fot. East News

Twarz okrągła

Wzoruj się: Drew Barrymore, Kirsten Dunst, Kelly Osbourne.

Rozmieść pasemka

Cechy charakterystyczne dla tego typu twarzy to niskie czoło i krótki, zaokrąglony podbródek. Z tego względu plan koloryzacji powinien zawierać rozmieszczenie jaśniejszych pasemek dookoła linii brzegowej włosów – od ucha do ucha, co daje wrażenie jej wydłużenia. Ciemniejsze i głębsze tony, umieszczone poniżej uszu i w dolnych partiach włosów, pomogą wydobyć z owalnej twarzy bardziej punktowy i ostrzejszy kształt.

fot. East News
fot. East News

Twarz prostokątna

Wzoruj się: Sarah Jessica Parker, Liv Tyler, Gisele Bündchen.

Rozmieść pasemka

Prostokątna twarz charakteryzuje się podłużnym, wąskim kształtem, w którym brak miękkości. W tym przypadku warto postawić na ombre: ciemniejszy kolor nałóż od nasady włosów, zaś nieco ponad wysokością uszu wpleć delikatne, jaśniejsze pasma i zwiększaj ich ilość aż do jednolitego, jasnego koloru w dolnych partiach fryzury. Uzyskasz w ten sposób wrażenie skrócenia twarzy, a tym samym zniwelujesz jej zbyt długi kształt.

fot. East News
fot. East News

Twarz kwadratowa

Wzoruj się: Sandra Bullock, Jennifer Aniston, Natalie Portman.

Rozmieść pasemka

Jesteś obdarzona krótką i szeroką twarzą, której cechy charakterystyczne to poziome linie wyostrzające się na wysokości skroni, policzków i szczęki, która jest jej najbardziej dominującą częścią. W celu złagodzenia tego kształtu można zastosować multicieniowanie: cieniutkie, jasne pasemka rozmieszczone przy ostrych krawędziach twarzy (boki czoła, żuchwa, kości policzkowe) optycznie je złagodzą.

fot. East News
fot. East News

Twarz trójkątna

Wzoruj się: Scarlett Johansson, Reese Witherspoon, Kate Moss.

Rozmieść pasemka

Jest też określana mianem twarzy sercowej. Wyraźne jej cechy to szerokie czoło i podłużny, szpiczasty podbródek. Koloryzując włosy, postaw na jaśniejsze pasemka dookoła linii szczęki i uszu w celu „zmiękczenia” dolnej połowy twarzy. U nasady zmieszaj niewiele delikatnych, jasnych refleksów z głębszym odcieniem, co pozwoli stworzyć bardziej owalny kształt twarzy.

WH 04/2016

Zobacz również:
REKLAMA