Kamień księżycowy: właściwości zdrowotne i urodowe

Magiczny blask księżyca, a raczej szlachetny kamień, który mieni się w trakcie poruszania. Kiedyś wierzono, że połysk pochodzi właśnie od światła księżyca. Jednak dzisiaj wiemy, że poza nazwą nie ma z nim nic wspólnego. Co o tym wyjątkowym kamieniu mówią tradycyjne źródła i litoterapeuci? Przede wszystkim to, że ma w sobie sporo magicznych właściwości. Co jeszcze wiemy o kamieniu księżycowym?

kamień księżycowy fot. Shutterstock.com

Kamień księżycowy – spis treści

  1. Kamień księżycowy – co to?
  2. Kamień księżycowy – właściwości zdrowotne
  3. Kamień księżycowy – właściwości urodowe
  4. Kamień księżycowy – ceny
  5. Biżuteria z kamieniem księżycowym

Kamień księżycowy – co to? 

Ten, uważany za magiczny, kamień składa się z kryształów – adularu i ortoklazu, czyli krzemianu. Po wygładzeniu pojawia się na nim charakterystyczny blask (efekt adularyzacji), niebieska poświata, która przypomina blask księżyca (stąd nazwa kamienia). To wszystko dzięki swojej strukturze i srebrzysto-perłowej barwie. Magiczny i pełny tajemnic kamień księżycowy już w starożytności pełnił funkcję talizmanu, a dzisiaj jest między innymi eleganckim dodatkiem do biżuterii. 

Kamień księżycowy uważano także za symbol: 

  • miłości 
  • płodności 
  • intuicji 
  • marzeń sennych 
  • jasnowidzenia 


Kamienie księżycowe występują głównie w Australii, Brazylii, Indiach, na Madagaskarze, Sri Lance, w Szwajcarii i USA.

ZOBACZ: Moda na styl vintage. Jak kupować ubrania z drugiej ręki?

Kamień księżycowy - właściwości zdrowotne

Oprócz zjawiskowego wyglądu, według tradycyjnych wierzeń, kamień księżycowy ma także sporo właściwości zdrowotnych. Od wieków związany jest raczej z płcią żeńską. Uważa się, że kamień księżycowy ma wspomagać układ hormonalny – niebieski podobno stymuluje tarczycę, a różowy dba o kobiece narządy i zmniejsza dolegliwości podczas menstruacji.

W starożytności uważany był za atrybut księżycowej bogini Selene, dlatego też wierzono w jego magiczne właściwości. Podobno miał dawać płodność i powodzenie w miłości. Ponadto specjaliści z dziedziny litoterapii, czyli leczenia kamieniami uważają, że kamienie księżycowe mogą pozytywnie wpływać na pracę jelit, likwidować obrzęki, niwelować migrenę, a także wspomagać układ odpornościowy. 

Kamień księżycowy – właściwości urodowe 

Kamienie księżycowe kojarzone są przede wszystkim z biżuterią, ale nie każdy wie o tym, że używa się go także w kosmetyce. Ma działać rozświetlająco, kojąco oraz regenerująco, dlatego znajdziesz go głównie w produktach przeznaczonych do pielęgnacji zmęczonej, suchej i pozbawionej blasku skóry.

SPRAWDŹ: Moda nie ma wieku- 10 stylizacji dla mamy i córki

Kamień księżycowy – ceny

Niewielka bryłka surowego kamienia księżycowego to koszt około 7 zł. Z oczywistych względów, zupełnie inaczej jest w przypadku biżuterii z kamieniami księżycowymi. Tutaj ceny wahają się od kilkudziesięciu nawet do kilku tysięcy złotych. 

Biżuteria z kamieniem księżycowym

Pierścionki z kamieniem księżycowym

Złoto czy srebro? Który pierścionek z kamieniem księżycowym wybrać? Ten, w którym będziesz czuła się najlepiej. Jeśli masz chłodny typ urody, prawdopodobnie sięgniesz po srebro, a jeśli ciepły możliwe, że wybierzesz złoto. Oczywiście to tylko nasze przypuszczenia, a ostateczny wybór pozostawiamy Tobie. Każdy pierścionek z kamieniem księżycowym może wyglądać zjawiskowo. 

Naszyjnik z kamieniem księżycowym

Wisiorek z kamieniem księżycowym nosiły między piersiami młode mamy, ponieważ wierzono, że dzięki temu zwiększona będzie laktacja. W dodatku uważany był, przez niektórych nadal jest, za talizman miłości, dlatego naszyjniki z kamieniem księżycowym wybierają osoby samotne albo młode pary. 

Bransoletka z kamieniem księżycowym

Symbol intuicji, który warto wręczyć na urodziny przyjaciółce kochającej częste podróże. Według tradycyjnych źródeł kamień księżycowy ma chronić wędrowców, a przede wszystkim wskazywać im odpowiednią drogę.  

Kolczyki z kamieniem księżycowym

Ten amulet, a jednocześnie elegancki element biżuteryjny, według wschodnich wierzeń ma zapewniać dobry, ale przede wszystkim spokojny sen. Osoby interesujące się ezoteryką, uważają, że dzięki niemu można odczytać wartościowe przesłanie ukryte w snach. 

ZOBACZ TEŻ: Jak używać płytki gua sha. Masaż twarzy

REKLAMA