Jedwabiście gładkie nogi na dłużej

Codzienne golenie nóg to żmudne zajęcie, ale co zrobić, kiedy niechciane włoski pojawiają się zbyt szybko? Wypróbuj nasze 4 proste wskazówki, by nie sięgać po maszynkę do golenia tak często.

fot. Kzenon 2015/shutterstock.com fot. Kzenon 2015/shutterstock.com
fot. Kzenon 2015/shutterstock.com

Zima zimą, ale gładkie nogi nie wychodzą z mody przez okrągły rok. Wszystkie wiemy, jak monotonnym i żmudnym zajęciem może być golenie nóg: rano masz je gładkie, ale jeszcze tego samego wieczoru włoski zaczynają przebijać się przez skórę.

Spokojnie! Nie tylko Ty jedna nie masz ochoty na ich codzienne usuwanie. Dlatego też mamy dla Ciebie kilka prostych patentów, które sprawią, że będziesz mogła sięgać po maszynkę nieco rzadziej.

 

1. Zrób peeling

Zanim w ogóle złapiesz za maszynkę, lepiej sięgnij najpierw po ulubiony peeling do ciała. Złuszczanie sprawi, że pozbędziesz się martwego naskórka i odsłonisz włoski, które dotychczas nie przebiły się przez grubszą warstwę skóry. Dzięki temu uzyskasz dokładniejsze golenie i jeszcze gładsze, a co za tym idzie – piękniejsze, nogi.

2. Używaj dobrej maszynki do golenia

Jeżeli chodzi o wybranie najlepszej maszynki, upewnij się, że w Twoim koszyku z zakupami wylądował model odpowiedni do Twojego rodzaju skóry. Chodzi między innymi o to, żebyś zawsze używała maszynek z nawilżającymi paskami, jeśli Twoja skóra ma skłonność do przesuszania. Niech nie skuszą Cię też czasem tańsze maszynki z jednym ostrzem. Lepiej zapłacić nieco więcej, ale używać takiej z kilkoma.

Zimą wyjątkowo łatwo o przesuszoną skórę: suche powietrze od kaloryferów, klimatyzacja w biurze i samochodzie, do tego duże różnice temperatur. Dlatego dowiedz się, jak  powinno wyglądać prawidłowe nawilżanie skóry.

3. Gol pod włos

Zaczynaj golenie od kostek i kieruj maszynkę w górę, przeciwnie do naturalnego kierunku wzrostu włosów. Ta taktyka zapewni Ci dokładniejsze golenie, a zanim włoski znów odrosną, minie nieco więcej czasu.

4. Używaj balsamu po goleniu

Gdy wyskoczysz spod prysznica, rozsmaruj dokładnie balsam nawilżający na jeszcze wilgotne nogi. Warto też zaopatrzyć się w specjalny balsam po goleniu, który powinien nie tylko nawilżyć Twoją skórę, ale i zapobiegać jej podrażnieniom. W końcu Twoje nogi będą jedwabiście gładkie!

Jeśli chcesz mieć spokój z włoskami na jeszcze dłużej, wypróbuj inne metody ich usuwania. Dowiedz się, jak mieć skórę głądką jak jedwab.

Tekst: Michelle Grossman

WH

REKLAMA