Jeansy stworzone do recyklingu [Eko News]

Jak kupować, bywać i bawić się odpowiedzialnie.

Producent

Krótka lekcja historii: w 2 poł. XIX w. w ogarniętych gorączką złota Stanach szukano megawytrzymałego materiału. I tak narodziły się jeansy. Spodnie, używane początkowo przez robotników i kowbojów, zyskiwały na popularności, aż w końcu zaczęli je nosić dosłownie wszyscy. Za niską ceną, dostępnością i szybko zmieniającymi się fasonami poszła gorsza jakość. Dziś więc mamy w szafach po kilka par denimów, ale nie są już tak wytrzymałe, jak dawniej. Na szczęście coraz więcej marek stawia na zrównoważona modę.

REKLAMA

Np. londyński COS wprowadził nową linię jeansów, wykonanych z wysokiej jakości bawełny organicznej. Spodnie nie mają nitów, co ułatwia recykling. Dodatkowo, asortyment dziecięcych jeansów został zaprojektowany tak, aby można je było oddać po wyrośnięciu z nich. Plusik od nas!

Przerzuć się na zielone

Immunolodzy z Polskiej Akademii Nauk opublikowali listę zaleceń na czas epidemii koronawirusa. Uczeni zachęcają między innymi do przejścia na dietę roślinną (a już w szczególności unikania konsumpcji surowego mięsa i mleka). Jeśli lektura naszego roślinnego numeru z Martą Dymek na okładce jeszcze nie przekonała Cię do rezygnacji z mięsa, naukowcy z PAN już chyba powinni. Tym bardziej że półki sklepowe uginają się od smacznych roślinnych alternatyw.

Producent

Dobra Kaloria, roślinne mielone à la wołowe cena: 7,99 zł

Naturalnie, że z certyfikatem

Hasło „100% natural” na opakowaniu jeszcze o niczym nie świadczy, ale dobry certyfikat daje gwarancję odpowiedniej jakości. Tak jak w tym przypadku.

Ava-Eco, Aloe Organic Krem Na Noc Anti-Aging

Naturalny, organiczny krem z aloesem oraz dodatkiem ekstraktu z opuncji figowej. Zawiera 98% składników pochodzenia naturalnego, z czego 31% to składniki organiczne z plantacji monitorowanych – gwarantuje to certyfikat ECOCERT.

Producent

43,05 zł (50 ml); ava-laboratorium.pl

Warto szukać na kosmetykach tego znaczka. Certyfikat ECOCERT przyznawany jest tylko na 12 miesięcy. Dla nas, konsumentów, to na- prawdę fajna sprawa.

Producent
Zobacz również:
Sięgnięcie małpy okaże się wyzwaniem dla całego Twojego ciała, a zwłaszcza dla poczucia równowagi. To ćwiczenie, które świetnie nadaje się na rozgrzewkę przed przysiadami z naprawdę ciężką sztangą albo sprintem, ale też jest doskonałe samo w sobie – bo pozytywnie wpływa na koordynację ruchową, propriocepcję oraz zakresy ruchu w całym niemal ciele.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA