Jeansy stworzone do recyklingu [Eko News]

Jak kupować, bywać i bawić się odpowiedzialnie.

Producent

Krótka lekcja historii: w 2 poł. XIX w. w ogarniętych gorączką złota Stanach szukano megawytrzymałego materiału. I tak narodziły się jeansy. Spodnie, używane początkowo przez robotników i kowbojów, zyskiwały na popularności, aż w końcu zaczęli je nosić dosłownie wszyscy. Za niską ceną, dostępnością i szybko zmieniającymi się fasonami poszła gorsza jakość. Dziś więc mamy w szafach po kilka par denimów, ale nie są już tak wytrzymałe, jak dawniej. Na szczęście coraz więcej marek stawia na zrównoważona modę.

Np. londyński COS wprowadził nową linię jeansów, wykonanych z wysokiej jakości bawełny organicznej. Spodnie nie mają nitów, co ułatwia recykling. Dodatkowo, asortyment dziecięcych jeansów został zaprojektowany tak, aby można je było oddać po wyrośnięciu z nich. Plusik od nas!

Przerzuć się na zielone

Immunolodzy z Polskiej Akademii Nauk opublikowali listę zaleceń na czas epidemii koronawirusa. Uczeni zachęcają między innymi do przejścia na dietę roślinną (a już w szczególności unikania konsumpcji surowego mięsa i mleka). Jeśli lektura naszego roślinnego numeru z Martą Dymek na okładce jeszcze nie przekonała Cię do rezygnacji z mięsa, naukowcy z PAN już chyba powinni. Tym bardziej że półki sklepowe uginają się od smacznych roślinnych alternatyw.

Producent

Dobra Kaloria, roślinne mielone à la wołowe cena: 7,99 zł

Naturalnie, że z certyfikatem

Hasło „100% natural” na opakowaniu jeszcze o niczym nie świadczy, ale dobry certyfikat daje gwarancję odpowiedniej jakości. Tak jak w tym przypadku.

Ava-Eco, Aloe Organic Krem Na Noc Anti-Aging

Naturalny, organiczny krem z aloesem oraz dodatkiem ekstraktu z opuncji figowej. Zawiera 98% składników pochodzenia naturalnego, z czego 31% to składniki organiczne z plantacji monitorowanych – gwarantuje to certyfikat ECOCERT.

Producent

43,05 zł (50 ml); ava-laboratorium.pl

Warto szukać na kosmetykach tego znaczka. Certyfikat ECOCERT przyznawany jest tylko na 12 miesięcy. Dla nas, konsumentów, to na- prawdę fajna sprawa.

Producent
REKLAMA