Jak zrobić tusz do rzęs? [wideo]

Naturalny tusz do rzęs, który podkreśla oko i odżywia rzęsy. Wystarczy kilka składników i parę wolnych chwil. Czy przygotowanie domowej maskary ma sens? Testujemy przepis i sprawdzamy efekty.  

tusz do rzęs fot. Amelia Krząpa/MPP

Naturalny tusz do rzęs – przepis 

Coraz częściej sięgamy po kosmetyki pochodzenia naturalnego, czytamy etykiety i konsekwentnie wybieramy produkty, które spełniają przynajmniej kilka z naszych oczekiwań. Skład produktów kosmetycznych, jak i spożywczych stał się kluczem naszych wyborów podczas zakupów. Niejedna z nas chętnie przygotowuje także kosmetyki do pielęgnacji w domu. Tym razem idziemy o krok dalej i sprawdzamy czy możliwe jest przygotowanie niezbędnego dla wielu produktu do makijażu (tuszu do rzęs) w domowym zaciszu. 

ZOBACZ TEŻ: 6 popularnych mitów na temat pielęgnacji włosów

W internecie z pewnością znajdziesz wiele różnych przepisów i dodatkowych modyfikacji domowego tuszu do rzęs. Przepis poniżej jest bardzo prosty, zawiera składniki, które bez problemu dostaniesz w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. 

W tym przypadku masz pewność, że Twój tusz do rzęs powstał z naturalnych składników. 

Do wykonania domowego tuszu do rzęs będziesz potrzebowała: 

  • 2 łyżeczki wosku pszczelego
  • 1 łyżeczkę oleju kokosowego
  • 2,5 łyżeczki żelu aloesowego
  • ½ łyżeczki węgla aktywnego 

Dodatkowo:

  • puste opakowanie ze szczoteczką przeznaczone do tuszu (możesz do tego wykorzystać opakowanie po zużytym tuszu do rzęs, który wcześniej dokładnie umyjesz) 
  • niewielki garnek z wodą oraz miskę (do kąpieli wodnej)
  • szpatułkę do mieszania 

Przygotowanie: 

  1. Olej kokosowy oraz wosk pszczeli rozpuść w kąpieli wodnej 
  2. Do płynnej masy dodaj żel aloesowy i dokładnie wymieszaj składniki. 
  3. Następnie dosyp węgiel aktywny do reszty składników energicznie mieszając. Jeżeli kupujesz węgiel aktywny w tabletkach, pokrusz je przed dodaniem do masy.
  4. Gotową, jeszcze ciepłą, masę przelej do pustego pojemnika po tuszu i odstaw do zastygnięcia. 

Jak przechowywać domowy tusz do rzęs? 

Naturalny tusz do rzęs najlepiej przechowuj w lodówce i używaj go nie dłużej niż 7 dni, ponieważ po tym czasie minie jego termin przydatności. Możesz przygotować podwojoną porcję tuszu z powyższego przepisu, jeśli chcesz go np. komuś podarować, ale nie możesz zrobić go więcej na zapas, ponieważ szybko traci przydatność. 

tusz do rzęsfot. Amelia Krząpa/MPP

Domowy tusz do rzęs – efekty

Demakijaż 

Naturalny, zrobiony w domu tusz do rzęs możesz zmywać w taki sam sposób jak robisz to w przypadku maskary drogeryjnej. Wykorzystaj produkty specjalnie do tego przeznaczone, czyli mleczka, olejki, płyny micelarne, czy dwufazowe. Wybór należy do Ciebie. Naturalny tusz do rzęs jest delikatniejszy od produktu drogeryjnego. Jest wolny od dodatkowych składników utwardzających, dlatego bez najmniejszego problemu usuniesz go także wodą z mydłem. 

Domowy tusz do rzęs – opinie 

Domowe tusze do rzęs mają wiele plusów, ale nie brak im też minusów. Zacznijmy od pozytywów. Przede wszystkim, jeżeli sama wykonujesz tusz do rzęs w domu, masz pewność co do naturalnego składu produktu. Zwolenniczki naturalnej maskary zapewniają, że taki kosmetyk nie tylko podkreśla rzęsy, ale także dodatkowo je odżywia, ponieważ olej kokosowy zawiera witaminę E, która doskonale wzmacnia rzęsy. Żel aloesowy nawilża i regeneruje, a wosk pszczeli nie tylko dodaje im blasku, ale także zatrzymuje wodę. 

Wróćmy do podkreślenia rzęs, ponieważ okazuje się to kwestią sporną. Niektóre kobiety uważają, że tusz wykonany w domu nie może równać się z produktem drogeryjnym, ponieważ nie daje on mocnego efektu wydłużonych rzęs. Zgodzę się z opinią, że tusz, wykonany z powyższych produktów jest mniej wydajny i delikatnie podkreśla rzęsy, dlatego Panie, które oczekują wyrazistego efektu raczej nie będą usatysfakcjonowane. Naturalny tusz do rzęs daje naturalny efekt, lekkiego podkreślenia oka. Spotkałam się także z opiniami, że naturalny tusz rozmazuje się i kruszy – sprawdź efekty mojego testu w materiale wideo.

ZOBACZ TEŻ: 13 Trendów modowych wiosna/lato 2021

REKLAMA